Με, Μπαγουρδή η Εθνική Κορασίδων!

Κατηγορία Γυναικείο

Με την παίκτρια του Ατρόμητου Μπαγουρδή να φορά το εθνόσημο και να παίζει ως αλλαγή η Εθνική Κορασίων έδωσε σήμερα τον πρώτο φιλικό αγώνα  με την Σλοβενία, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για την elite round και ηττήθηκε με σκορ 2-1

Η Σλοβενία πήρε προβάδισμα στο σκορ από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (14’ Πλινιαράλ) και κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 29’ (Μάκονι). Για την ελληνική ομάδα μείωσε η Γιαμαλή στις αρχές του β’ ημιχρόνου (43’), αλλά η πίεση που ασκήθηκε για την ισοφάριση δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Στην Εθνική είχαν κληθεί και η Γατούδη με την Καλδή αλλά λόγω τραυματισμού δεν ακολούθησαν την αποστολή.

Ελλάδα: Νάση (61’ Χατζηχαριστού), Χριστοδούλου  Κατιρτσίδου (67’ Μπαγουρδή), Παλαμά, Πούλιου, Γεωργαντζή, Δρακωνάκη (41’ Τσιακλίδου), Στράντζαλη, Δασιοπούλου (41’ Μπαντή), Καραμήτρου (67’ Μπριασούλη), Σωμάδη (41’ Γιαμαλή).

Ο επόμενος αγώνας Ελλάδα-Σλοβενία είναι προγραμματισμένος για την Πέμπτη και ώρα 12:00 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 22 Φεβρουάριος 2017 21:36