Κατηγορία Βόλεϊ

Tην κορυφή των ομίλων τους απολαμβάνουν οι 3 από τις 4 ομάδες παγκορασίδων του Peristeri Volley.

Το δελτίο της περιστεριώτικης ομάδας όσον αφορά το παιχνίδι της κάθε ομάδας ξεχωριστά αναφέρει τα εξής:

Παγκορασίδες Α
«Πρώτη και ανώδυνη βαθμολογικά ήττα για τις Παγκορασίδες Α από την εξαιρετική χθες Άρτεμις! Παρά την απουσία –λόγω τραυματισμού- της πιο έμπειρης αθλήτριάς μας Άντζελας Παναγιωτοπούλου, και την κούραση από τις υποχρεώσεις των κορασίδων, τα κορίτσια μας τα έδωσαν όλα για τη κατάκτηση της νίκης που τελικά στις λεπτομέρειες δεν ήρθε! Κάθε ήττα όμως είναι καλοδεχούμενη αφού είναι τροφή σκέψης και αυτοκριτικής! Είμαστε σίγουροι ότι αυτή η ομάδα μπορεί να μας δώσει πολλές χαρές! Για το Peristeri Volley αγωνίστηκαν τα παρακάτω αστέρια: Γλυνού, Ατεσόγλου, Σκέμπη, Κασουρίδου, Στασινοπούλου, Μιλή Μ., Γκριφισια, Κικριλή, Ζιώγα, Πετροπούλου

Παγκορασίδες Β
Στον αντίποδα, το τρένο των Παγκορασίδων Β δεν σταμάτησε ούτε στο γειτονικό Χαϊδάρι αφού επιβλήθηκε της μαχητικής τοπικής ομάδας (Θρίαμβος Χαϊδαρίου) με 3-0 σετ! Η ομάδα μας με καταιγιστικό ρυθμό σε όλα τα σετ κατάφερε να διατηρήσει την αήττητη πορεία της και να εντυπωσιάσει τους θεατές με το εκπληκτικό βόλεϊ που έπαιξε, Για το Peristeri Volley αγωνίστηκαν οι σπουδαίες:: Μιλή Κ., Καρακούση, Γρηγοριάδη, Παρασκευά, Χρανιώτη, Λάμπρου, Μιχοπούλου, Γιαννουλάκη, Μπάρτζη, Κρέτζα, Λάτου, Μήτση, Πουλή

Παγκορασίδες Γ
Οι Παγκορασίδες Γ και αυτές αήττητες και πρώτες, έκαμψαν δύσκολα το Σάββατο την αντίσταση του ιστορικού Πανιωνίου με 3-1 σετ. Η ομάδα μας παρά το σούπερ νεανικό μέσο όρο βαδίζει από νίκη σε νίκη σκορπίζοντας ενθουσιασμό με το πάθος και τη απόδοσή της. Οι 14 σούπερ αθλήτριές μας: .: Οικονόμου, Μπάξα, Καρβούνη, Κούτσικου, Λαμπροπούλου, Ζόνγκο, Λειβαδάρου, Κουκή, Πετροπούλου, Τσόκου, Τσιούφη, Μπούζο, Κολιούλη, Καράντζαλη

Παγκορασίδες Δ:
Τα μικρά μας (φωτό), τα πιο μικρά μας, είχαν τη πιο δύσκολη αποστολή από όλους αφού δοκιμάσθηκαν μέσα στην Ηλιούπολη σε έναν εντελώς άνισο ηλικιακά αγώνα απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα (ΓΣ). Δεν το έβαλαν όμως κάτω και σε κάθε σετ υπήρχε σημαντική εξέλιξη στην απόδοσή τους. Η πρόοδος περνάει και μέσα από τέτοιες αγωνιστικές εμπειρίες! Μπράβο σας κορίτσια, κοιτάμε πάντα εμπρος, είναι από τα σημαντικότερα μότο στον αθλητισμό!. Οι αθλήτριες της καρδιάς μας:
Λυβιτσάνου, Ζορμπά, Κατώνη, Σταμούλου, Βυθούλκα, Μαρινοπούλου, Μπολιεράκη, Κόκκου, Τριανταφύλλου, Μελισσουργού, Μποϊντά, Σαμαρτζή, Λάμια, Παππά».