Τελευταία ενημέρωση 08:32, 18 Απρ 2024

Ούτε με Παπάγο άξιζε να χάσει (1-2)

Κατηγορία Ανθούπολη

Κρίμα και άδικο αλλά και σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση που έχασε ένα παιχνίδι που δεν έπρεπε  βάσει της προσπάθειας των παικτών της. Αυτή τη φορά από τον Παπάγο μέσα στο Περιστέρι με σκορ 2-1 κι ενώ υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να είχε πάρει ακόμη και τη νίκη.

Η Ανθούπολη έμεινε με δέκα από το 40’ λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη και στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Παπάγος προηγήθηκε με τον  Παπαναστασίου. Η ισοφάρισε ήρθε στο  πέναλτι του Μιχαλακέλη στο 57’ κι ενώ η Ανθούπολη πάλεψε γενναία για ένα δεύτερο γκολ δέχθηκε την χαριστική βολή σε μια από τις ελάχιστες αντεπιθέσεις του Παπάγου που είχε σκόρερ τον Βαρώνο.

Η Ανθούπολη ξεκίνησε με τους Στρατηγαρέα, Κακιώρη, Τσάγκη, Τζεβελέκο, Κωνσταντινίδη, Κοσκινά, Ρεζτσόβ, Τίτα, Παναγιωτόπουλο, Μιχαλακέλη, Ν. Στρείδη. Έπαιξαν και οι  Χρας, Καραστέργιος, Α. Τίτα.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Την Κυριακή κόβει την πίτα! »