Τελευταία ενημέρωση 13:31, 24 Απρ 2024

«Γκέλα» στο Περιστέρι με Αστέρα Χαϊδ.

Κατηγορία Ηρακλής

Την 1η εντός έδρας στο πρωτάθλημα γνώρισε σήμερα ο Ηρακλής με σκορ 1-0 από τον Αστέρα Χαϊδαρίου με γκολ που σημείωσε ο Ναλμπάντης Σ. στο 80΄ λεπτό.

Ο αγώνας είχε ελάχιστες (4) αξιόλογες καταγεγραμμένες ευκαιρίες για γκολ και από τις δύο ομάδες.
Με μια μόλις ευκαιρία κλείνει το 1ο ημίχρονο στο 29΄ λεπτό όταν ο Αστέρας έχει δοκάρι σε σουτ  λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή .
Στο 80΄ ο Αστέας κέρδισε φαουλ έξω από την περιοχή όπου και το μετέτρεψε σε γκολ ο  Σ. Ναλμπάντης στέλνοντας την μπάλα κοντά στο παραθυράκι της εστίας.
Ο " Ηρακλής απάντησε με εκτέλεση φάουλ και κεφαλιά του Ζαγκοβά Σ. που είδε την μπάλα να φεύγει άουτ.
Στην τελευταία φάση του αγώνα χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για τον Ηρακλή όταν  το σουτ του Κραια Μιχάλη από το ύψος του πέναλτι κατέληξε άουτ.

Ο Ηρακλής ξεκίνησε με τους: Καπιδιώνη, Μπαλούτσο, Καρακωνσταντή, Καπελάκη, Γιαννακόπουλο, Κωνσταντακόπουλο, Φιλιππάκη, Τζαβάρα, Ζαγκόβα, Κατσουγιάννη, Μούρτζη. Έπαιξαν και οι  Κράιας, Σιώλος, Νικολάου, Κασιμάτης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Έχασε τη νίκη από την άσπρη βούλα στα Εξάρχεια! »