Τελευταία ενημέρωση 15:30, 23 Απρ 2024

Το ντέρμπι κρίθηκε στις λεπτομέρειες!

Κατηγορία Ερασιτέχνης

Ο Ατρόμητος Κ16 έκανε πολύ καλή προσπάθεια σήμερα το πρωί στις εγκαταστάσεις του Ρέντη απέναντι στον Ολυμπιακό στο «ντέρμπι των ισοδυνάμων» και γνώρισε την ήττα με 1-0 με γκολ που δέχθηκε τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος.

Οι δύο ομάδες απόλυτα ισοδύναμες πρόσφεραν εξαιρετικό θέαμα σε παιχνίδι που όποια από τις δύο έβαζε πρώτη γκολ θα έπαιρνε και τη νίκη. Ο Ατρόμητος λίγο καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο έχασε 2-3 ευκαιρίες, ο Ολυμπιακός πίεσε στην επανάληψη και στάθηκε πιο τυχερός.

Ο αγώνας προσέλκυσε σκάουτερ δύο γερμανικών ομάδων του Αννόβερο και της Χοφενχάιμ. Τον παρακολούθησε  ο Γενικός Διευθυντής της Ακαδημίας του Ατρόμητου Θανάσης Κασπίρης

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε με τους Σέρτζιο, Σαμούρη, Τσουρούλλα, Καρδάμη, Πομώνη, Πιέτρη, Ρίζο, Μακρυγιαννάκη, Κουτσούκο, Ζαίμι, Σέλληνα. Έπαιξαν και οι Ρουσόπουλος, Τουμαζάτος, Ζαχαρίου, Σάλτας.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τα Προτζιούνιορ νίκη με Ανθούπολη 7-3 »