Λύτρωση στο 95' με Μουράτη (4-3)!

Κατηγορία Φοίνικας

Το χάρο με τα μάτια της για 95 λεπτά έβλεπε ο Φοίνικας και το φάντασμα της ανέλπιστης ισοπαλίας να πλανάται κόντρα στη Νεα Σμύρνη.

Ο Μάρκος Μουράτης που βρέθηκε σε καταπληκτική μέρα ήρθε όμως ως «μάννα εξ ουρανού» και με δικό του γκολλ, το τρίτο συνολικά έδωσε τη νίκη στο Φοίνικα με σκορ 4-3.

Νωρίτερα ο Φοίνικας είχε προηγηθεί στο 13' με τον Αμακόντου αλλά η Νέα Σμύρνη το γύρισε με γκολ των Ατάχ στο 15' και Κλέβι στο 27'. Ισοφάρισε ο Μουράτης στο 30' αλλά οι φιλοξενούμενοι πήραν πάλι προβάδισμα (2-3) με τον Κοτζαμάνη στο 57'.

Στο 73' ο Μουράτης ισοφάρισε σε 3-3 και στο πεμπτο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το τελικό 4-3.

Ξεκίνησαν για τον Φοίνικα οι Μυλωνάς, Λάσκαρης, Καρανικόλας, Καμαρέτσος, Ρώιμπας, Γιουλβανίδης, Χιώτης, Καλαμοτουσάκης, Μουράτης, Αμακόντου, Κούτρης. Έπαιξαν και οι Κολέζι, Ρουμελιωτάκης.