Τελευταία ενημέρωση 17:59, 25 Απρ 2024

Ξεχωρίζει η νίκη των Τζούνιορ στο Κερατσίνι!

Κατηγορία Ηρακλής

Πλούσιο σε δράση το Σαββατοκύριακο για την Ακαδημία του Ηρακλή Περιστερίου.  Από τη σελίδα « Γονείς-Αθλητές-Φίλοι Ακαδημίας Ηρακλής» ακολουθούν λεπτομέρειες από τέσσερα παιχνίδια:

Παίδων Θουκυδίδειο
Προπονητής Κωσταντούλιας Ανδρέας
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο. ΝΕΩΝ ΛΙΟΣΙΩΝ ΙΑΣΩΝΑΣ

Νικητής με σκορ 2-1 αναδείχθηκε ο "ΗΡΑΚΛΗΣ" στον αγώνα με τον ΙΑΣΩΝΑ.
Στο πρώτο ημίχρονο η κυριαρχία της ομάδας απέδωσε και τα δύο γκολ όπου το θέαμα ήταν άφθονο.
Στην επανάληψη οι πολλές αλλαγές των παικτών έδωσε την ευκαιρία στον προπονητή να δει την αγωνιστική κατάσταση όλων των διαθέσιμων παικτών.
Το γκολ όπου μείωσε το σκορ η αντίπαλη ομάδα ήταν και το μοναδικό που μπήκε στο 2ο ημίχρονο.

Τα γκολ έβαλαν οι:Πάσχος Αντώνης-Γρηγορόπουλος Φάνης

Ακαδημιών (Junior) KIFISSOS CUP
ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Ένας εκρηκτικός θεαματικός και αποτελεσματικός "ΗΡΑΚΛΗΣ" δεν άφησε και πολλές ελπίδες στην αντίπαλη ομάδα να διεκδικήσει κάποιο βαθμό στην μεταξύ τους αναμέτρηση.
Με το σκόρ να διαμορφώνεται σε 6 - 1 το τμήμα Junior πρόσφερε γκολ και θέαμα στους θεατές του αγώνα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Ήττα με 3-1 για το τμήμα Junior όπου το γκολ για την ομάδα πέτυχε ο Διονύσης Καππάτος.
Τις ευχές για γρήγορη ανάρρωση στον τερματοφύλακα μας Νίκο Σταυρόπουλο στέλνουν τα παιδιά όπου υπέστη ρήξη στο χέρι από τον προηγούμενο φιλικό αγώνα.

Παμπαίδων 7ος Όμιλος 2ος Γύρος 12η Αγωνιστική Ε.Π.Σ Αθηνών
Προπονητής Νίκος Δασκαλόπουλος
ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – Α.Ο.Ν.Φ ΑΤΤΑΛΟΣ

Με υπηρεσιακό τερματοφύλακα τον Ζάρκαλη Δημήτριο και τον ήδη τραυματία Καγιάννη Δημήτριο (κάταγμα στο χέρι) δεν μπόρεσε η ομάδα να κυκλοφορήσει την μπάλα αλλά και ούτε να φανεί απειλητικά στην αντίπαλη εστία.
Μια μοναδική εξαίρεση το σουτ μέσα από την περιοχή του Χριστοδούλου Χ. όπου και απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.
Η επόμενη αγωνιστική είναι και η τελευταία εκτός έδρας στο ΚΑΜΑΤΕΡΟ.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Επτάσφαιρος» με ΠΑΣ (7-0)! »