Παραμένει στην κορυφή

Κατηγορία Βόλεϊ

Συναρπαστική και με διακυμάνσεις στο σκορ ήταν η 2η αγωνιστική των μπαράζ της τοπικής κατηγορίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α μεταξύ των ομάδων των Γυναικών του Peristeri Volley και τα Ειρήνης Κορυδαλλού.

Η συναρπαστικότατα του αγώνα φάνηκε από τη διακύμανση του 1ου σετ με 4-4, 7-7, 10-10, 17-17. Η αναποτελεσματικότητα της επίθεσης του Peristeri Volley έδωσε τελικά το σετ στην Ειρήνη Κορυδαλλού με 19-25. Άνετη επικράτηση στο 2ο σετ για το Peristeri Volley που προηγήθηκε από την αρχή του σετ με 8-0, 17-7 20-11 και τελικό 25-17. Μάχη και στο 3ο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 6-8, 13-17, 20-19, 22-23 και τελικό 24-26. Στο 4ο σετ το Peristeri Volley με αντεπίθεση από το 11-9 προηγήθηκε με 21-13. Στο σημείο αυτό η χαλάρωση στην υποδοχή και η μη αποτελεσματικότητα στην επίθεση έδωσε το σετ με 24-26 στην Ειρήνη Κορυδαλλού.

Για το Peristeri Volley (προπονητής ο Κώστας Σαϊτης) αγωνίστηκαν: Βασιλική Παυλοπούλου (Διαγώνια), Μαριάνα Παπαδιώτη (Libero), Αφροδίτη Χιόνη (Κεντρική), Βασιλική Νικολάου (Ακραία), Θεανώ Μπουτζουλγιάν (Πασαδαδόρος), Κωνσταντίνα Μπαβέλη (Ακραία), Κατερίνα Κουβέλη (Κεντρική), Χριστίνα Βούκια (Κεντρική),Μαρίνα Στασινοπούλου (Πασαδόρος), Δωροθέα Γούνη (Διαγώνια), Τριανταφύλλου Αναστασία (Ακραία).