Τελευταία ενημέρωση 18:11, 16 Απρ 2024

Κηπούπολη κορυφής την Αργυρούπολη 3-0!

Κατηγορία Κηπούπολη

Στην κορυφή της βαθμολογίας, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο από τον Παπάγο πέρασε σήμερα η Κηπούπολη η οποία με πολύ ωραίο ποδόσφαιρο αρκετές χαμένες ευκαιρίες και τρία γκολ στο ενεργητικό της επικράτησε της Αργυρούπολης με σκορ 3-0!

Μόλις στο 2' μετά από κόρνερ με εκτελεστή τον Κουμεντάκο καρφωτή κεφαλιά του Παούρη στο πρώτο δοκάρι  έγινε το 1-0. Ακολούθησε σειρά ευκαιριών με Λαγό - Ζούκα -Μαρτέκα αλλά θα κλείσει το ημίχρονο χωρίς αλλαγή του σκόρ.

Στο Β' ημίχρονο μόνο η Κηπούπολη ήταν αυτή που μπορούσε να κάνει το κάτι παραπάνω δημιουργώντας πάρα πολλές ευκαιρίες.
Το 2-0 έγινε στο 65'  από στημένη φάση, πάλι με τον Κουμεντάκο εκτελεστή αλλά αυτή την φορά το κεφάλι του Βασίλη Μαρτέκα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του πολύ καλού τερματοφύλακα της Αργυρούπολης.
Στο 82' ήταν η σειρά του Γιώργου Ζούκα όταν σε βαθιά μπαλιά του Βλάσση κατέβασε πολύ ωραία την μπάλα στην μεγάλη περιοχή και αφού δεν μπορούσε να τον σταματήσει ο αμυντικός του ΑΟΝΑ τον ανέτρεψε. Το πέναλτι ανέλαβε ο ίδιος να το χτυπήσει και έτσι να πραγματοποιήσει το τελικό 3-0.

Η Κηπούπολη ξεκίνησε με τους Κούμη, Βλάσση, Αγγελόπουλο, Λάππα, Αναγνώστου, Παούρη, Ζούκα, Κουμεντάκη, Λαγό, Μαρτέκα, Ζούκα. Έπαιξαν και οι Φαρμάκης, Καραγιάννης, Καλέμης, Ντούπης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Για τη 14η νίκη στην Αλσούπολη! »