Τελευταία ενημέρωση 03:29, 24 Απρ 2024
Κατηγορία Θύελλα

Γλυκόπικρη γεύση άφησε στη Θύελλα η ισοπαλία στο τοπικό ντέρμπι με την Τόλμη (2-2).

Και αυτό γιατί ενώ η ομάδα του Βασίλη Βόγλη ήταν καλύτεροι εν τούτοις από διαιτητικά σφάλματα κυρίως μπόρεσε να ισοφαρίσει παίζοντας σωστό ποδόσφαιρο στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Παράλληλα η Θύελλα έχει σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία καθώς εκτιμάται ότι το δεύτερο γκολ της Τόλμης προήλθε από επιθετικό φαουλ.

Με αυτογκόλ του Θεοφιλάτου η Τόλμη πήρε προβάδισμα στο 32' και ο Ζευκίλης δύο λεπτά αργότερα ζευγάρωσε τα τέρματα. Με πέναλτι του Αρχοντούλη στο 80' και με τον Παλαιολόγο στο 84' διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

ΤΟΛΜΗ:Κολοβέας, Κοινης, Πρεβαζιάνος, Χαϊκάλης, Καπελέρης, Τίτα, Ζαίμι, Ιακωβάκης, Ζευκίλης, Μπόζας, Τσιμώτας. Έπαιξαν και οι Αντωνόπουλος, Μαρκώνης, Βρανάς.

ΘΥΕΛΛΑ Παλαιολόγος, Χουτζιούμης, Φραγκούδης, Καραγιαννάκης, Θεοφιλάτος, Νταγιάντας, Αρχοντούλης, Μπαλατσούκας, Ορούτσι, Δρούλιας, Αρχοντούλης. Έπαιξαν και οι  Παλαιολόγος, Σακελάρης, Νικολόπουλος, Θώδης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πανάξια νίκη με Κεραμεικό 2-0 »