Τελευταία ενημέρωση 03:58, 19 Απρ 2024

Βομβιστής ο Σκουλίδας, νίκη για τον ΓΣΠ!

Με βομβιστή τον Σκουλίδα η ΓΣΠάρα επέστρεψε σήμερα στις νίκες έπειτα από τρεις συνεχόμενες ήττες, επικρατώντας του Δούκας στο κλειστό «Δαίς» με σκορ 81-71 κι έμεινε ζωντανό στη μάχη για την 3η θέση που κανείς δεν ξέρει , κάτι μπορεί ενδεχομένως να δώσει.

Δύσκολα τα πράγματα για τον Δούκα όσον αφορά την παραμονή του στην κατηγορία αλλά εδώ που τα λέμε λίγο μας απασχολεί. Στα του παιχνιδιού ο Σκουλίδης με πέντε τρίποντα αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ του αγώνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με +9 (42-33) στο ημίχρονο, κράτησαν μια μικρή διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο όμως το τέταρτο δεκάλεπτο ο ΓΣΠ με επική αντεπίθεση έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 18-19, 42-33, 56-54, 71-81
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Αποστολίδης Β.
ΔΟΥΚΑΣ (Γιαννόπουλος): Γιαννάκης 6, Ζακυνθινός 13, Αγραβάνης, Σταθόπουλος 4 (1), Οικονομόπουλος 9 (1), Τζέμης 3, Κεφάλας 15 (3), Θέος 12, Καρράς, Ζευκιλής 9.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Παπαμάρκος): Ζερβόπουλος, Παναγιωτάρας 4 (1), Μπιμπούδης, Τσιμπούκης, Γεωργοπαπαδάκος 14, Σιμιτζής, Σκουλίδας 21 (5), Πρίτσος 10 (1), Λυμπερόπουλος 14 (2), Γιαννίκος 10 (1), Καραβανάς 7, Ρεκουνιώτης 1.