Άγγιξε τη νίκη η Ανθούπολη

Κατηγορία Ανθούπολη

Το σύνολο του Δημήτρη Κωνσταντόπουλου ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον Παπάγο (1-1).

Σε ένα ματς, που στιγματίστηκε από τον σοβαρό τραυματισμό του Δημήτρη Θεοφανίδη, η Ανθούπολη άγγιξε τη νίκη στην αναμέτρηση με τον Παπάγο, όμως περιορίστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Μόλις επτά λεπτά πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου (83'), ο Μαντινιώτης άνοιξε το σκορ με πλασέ για τους 'κυανόλευκους', όμως στο 92' ήρθε η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους με σκόρερ τον Παπαναστασίου.

Θα πρέπει να σημειωθεί πως η Ανθούπολη έμεινε με πολλά παράπονα από τη διαιτησία.

Τη συνάντηση διηύθυνε ο Χριστοδούλου, με βοηθούς τους Τζάκο και Τσιλιπάνο.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Καπόπουλος, Κυριανάκης, Τσάγκης, Ρουμελιωτάκης, Τζεβελέκος, Νόκας, Μαντινιώτης (90' Αρματάς), Κωνσταντόπουλος, Καλαμπαλίκης, Τζαβάρας (87' Στρείδης), Καμπαστανάκης (79' Στανόγεβιτς)

ΠΑΠΑΓΟΣ: Κοραχάης, Θεοφανίδης (46' λ. τρ. Λιούκα), Αμυγδαλάρης, Τσουλούχας (29' Αναστασίου), Ρέχιο, Αλεξιάδης, Κραψίτης (53' Λογοθέτης), Κολοβός, Κουτσουβέλης, Μεσίνι, Παπαναστασίου.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 16 Μάρτιος 2015 12:31