Τελευταία ενημέρωση 13:04, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Φοίνικας

Η ομάδα του Γιώργου Αλεξόπουλου 'τέλειωσε' την Χρυσούπολη με δύο γκολ του Καλλιάνη στο πρώτο δεκάλεπτο (2-1).

Ένα... καυτό δεκάλεπτο αποδείχθηκε αρκετό για τον Φοίνικα, προκειμένου να φτάσει στη νίκη επί της Χρυσούπολης, στο περιστεριώτικο ντέρμπι του διημέρου. Η ομάδα του Γιώργου Αλεξόπουλου επικράτησε με 2-1, εκμεταλλευόμενη τη δυναμική είσοδο που έκανε στο ματς και τα δύο γκολ που πέτυχε ο Αδάμ Καλλιάνης στο 2' και στο 10'!

Στη συνέχεια, το συγκρότημα του Βαγγέλη Κότσαλου σταδιακά ανέβασε την απόδοσή του, μείωσε στο σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βλάμη στο 54', όμως δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Διαιτητής ήταν ο Ζήσης, με βοηθούς τους Σύψα και Καλογερόπουλο.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Οικονομόπουλος, Λάσκαρης, Μπαϊραμπάς, Θεοδωρακόπουλος, Μπέσιος, Ψυχογιός, Λαμπράκης (75' Διαμαντόπουλος), Καλλιάνης, Χαμοσφακίδης (69' Αντωνίου), Κώτσο (88' Γεωργιόπουλος), Μέρχιο

ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ: Θεμιστοκλέους, Μπλάτζας (61' Αποστολόπουλος), Βασιλειάδης (46' Παναγιώτου), Μουστακάκης, Καμαρέτσος, Μανωλιός, Κωνστάντης, Κώτσιας (30' Αθανασόπουλος), Βλάμης, Μάκρας, Ζύμπας.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Τίποτα δεν είναι εύκολο» »