Ήττα αλλά «γλυκό» αντίο για Μπουλτζουγιάν

Κατηγορία Βόλεϊ

Ένας δυνατός αγώνας με εναλλαγές στο σκορ ήταν η 4η αγωνιστική των μπαράζ της τοπικής κατηγορίας της Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α μεταξύ των ομάδων των Γυναικών του Peristeri Volley και της πολύ βελτιωμένης Νέα Περάμου.
   Στο 1ο  σετ με τα κορίτσια του  Peristeri Volley  παρότι ξαφνιάστηκαν από το πολύ καλό σέρβις της Νέα Περάμου  που δυσκόλεψε κατά διαστήματα την υποδοχή τους εντούτοις πήραν προβάδισμα με 8-14, 18-23 με τελικό 18-25.
   Στο 2ο σετ το πολύ καλό σέρβις και η άμυνα των κοριτσιών της Νέας Περάμου σε συνδυασμό με χαλάρωση στην απόδοση των κοριτσιών του Peristeri Volley ανέστρεψε τους ρόλους με την διακύμανση  8-7, 16-10, 22-16 με τελικό 25-16.
   Μάχη στο 3ο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες με 11-6, 15-13, 18-20 και τελικό 25-23.
   Στο 4ο σετ το Peristeri Volley  με σοβαρότητα προηγήθηκε με 6-11, 9-20 με τελικό 13-25.
   Στο 5ο σετ ενώ τα κορίτσια του  Peristeri Volley  πήραν προβάδισμα με 5-1 εντούτοις ισοφαρίστηκαν αμέσως σε 6-6 και με λάθη στην υποδοχή επέτρεψαν στην γηπεδούχο ομάδα να ξεφύγει με 11-8, 12-9 με τελικό 15-10 και 3-2 σετ.
    Μετά την απόφαση της πασαδόρου μας Μπουλτζουλγιάν Θεανώς να σταματήσει την αθλητική δραστηριότητα και με εξασφαλισμένη την άνοδο δόθηκε ακόμη περισσότερος χρόνος συμμετοχής σε μικρότερες ηλικιακά αθλήτριες που απέδειξαν ότι το μέλλον του συλλόγου θα είναι ευοίωνο.
   Οι συναθλήτριες της, ο προπονητής  και η διοίκηση του συλλόγου την ευχαριστούν για την βοήθεια που προσέφερε για την άνοδο της νεοσύστατης ομάδας μας και της εύχονται κάθε μελλοντική επιτυχία.
    Για το Peristeri Volley αγωνίστηκαν: Βασιλική Παυλοπούλου (Διαγώνια), Μαριάνα Παπαδιώτη (Libero), Αφροδίτη Χιόνη (Κεντρική), Βασιλική Νικολάου (Ακραία), Πλασκασοβίτη Βασιλεία (Πασαδόρος), Κωνσταντίνα Μπαβέλη (Ακραία), Κατερίνα Κουβέλη (Κεντρική), Χριστίνα Βούκια (Κεντρική), Μαρίνα Στασινοπούλου (Πασαδόρος), Δωροθέα Γούνη (Διαγώνια), Βρυσοπούλου Γεωργία (Κεντρική).
  Προπονητής: Κώστας Σαϊτης.