Τελευταία ενημέρωση 04:53, 19 Απρ 2024
Κατηγορία Ακαδημίες

Την ήττα από την αντίστοιχη του Καματερού με 2-0 γνώρισε η Κ18 του Ηρακλή.

Η ομάδα του Γιάννη Λιβαθηνού είχε τεράστια ευκαιρία στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, καθώς χάθηκε ένα ανεπανάληπτο τετ α τετ από παίκτη του Ηρακλή. Έπειτα, το παιχνίδι έγινε αρκετά σκληρό, καθώς και οι δύο ομάδες έπαιζαν δυνατά και με πάθος. Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Π. Α. Ο. Καματερού πέρασε μπροστά στο σκορ με 1-0, σκορ που κράτησε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο  μια άτυχη στιγμή ήταν η αιτία επίτευξης δεύτερου γκολ από το Καματερό διαμορφώνοντας το 2-0. Επιπλέον, παρόλο που οι νεαροί παίκτες του Ηρακλή έκαναν μερικές φάσεις, δεν βρήκαν δίχτυα και έμειναν χωρίς νίκη για τρίτο σερί ματς. Την νίκη αυτή, θα ψάξουν οι παίκτες την επόμενη εβδομάδα απέναντι στον συμπολίτη Ήφαιστο, στο τοπικό ντέρμπι του Περιστερίου.

Έπαιξαν οι: Γαϊτάνης Βαγγέλης, Μαγκίτσας Τάσος, Τερμπατσής Πασχάλης, Δρακόπουλος Δημήτρης, Δασκαλόπουλος Βαγγέλης, Σακάι Άλεξ, Βαρδαραμάτος Σάββας, Κυριάκος Παναγιώτης, Ζενέτος Παντελής, Πετρόχειλος Μπάμπης, Παπαποστόλου Παναγιώτης.