Τελευταία ενημέρωση 02:56, 26 Απρ 2024
Κατηγορία Ηρακλής
Τη δεύτερη νίκη του με σκορ 2-0 επί του Γαλατσίου που τον έφερε στην 6η θέση πέτυχε ο Ηρακλής.
Με γκολ σχεδόν από τα αποδυτήρια ο Ηρακλής πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Κακούσιο στο 2' και κατάφερε στην διάρκεια ολόκληρου του πρώτου ημιχρόνου να έχει τον πλήρη έλεγχο.

Το αποτέλεσμα της κυριαρχίας του ήταν να ζευγαρώσει τα γκολ μέσα σε ένα μισάωρο με τον Μαντινιώτη στο 32' και να παίξει πιο ήρεμα στην συνέχεια.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε έχοντας την ομάδα του Γαλατσίου να προσπαθεί να πάρει γήπεδο και με κάποιες λίγες επιθετικές κινήσεις που όμως καμία δεν απέφερε κάποιο γκολ.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μερκούρη, Δρουγουνάκης, Καρακωνσταντής (54' Κωτσιάς), Ασφής, Γιαννακόπουλος, Σιώλος, Μαντινιώτης (74' Γιώτης), Ζαίμι, Κακούσιος (67' Καλογήρου), Μουρατής,  Μήτρος  (86' Κούρτης).