Τελευταία ενημέρωση 03:20, 19 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΕΚ Περιστερίου

Την πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα της Γ' ΕΣΚΑ Ανδρών γνώρισε η ΑΕΚ Περιστερίου με σκορ 55-52 από την Δόξα Βύρωνα.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και ήταν μπροστά στο σκορ με 9-26 στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου.
Το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 26-38 υπέρ της ΑΕΚ, ενώ και στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου η ΑΕΚ ήταν μπροστά στο σκορ με 39-45.
Στο 4ο δεκάλεπτο η ΑΕΚ  δεν είχε την απαραίτητη υπομονή στην επίθεση και σε συνδυασμό με την ευστοχία των γηπεδούχων στις ελεύθερες βολές έχασε στο τέλος με σκορ 55-52.

Δεκάλεπτα: 9-26, 26-38, 49-45.55-52

Διαιτητές : Γιαννακόπουλος, Παπαγεωργίου

ΠΑΟ ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Τριανταφύλλου): Καζιάνης 2 , Μαλτίδης 1, Καραϊσκος 9, Καλογεράκης 7,,
Τζόκας 2, Ζευγώλης 9(1), Βούλτσης, Σκορδάς 9, Φραντζεσκάκης, Μεντζελόπουλος, Μιχάλης 11(2).

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Καφαντάρης): Τάγκας 2, Νταγκίνης 15(3), Μητρόπουλος 14(1), Μπαρτζώκας 5(1), Στρογγύλης, Χιος 2, Κατσιμάρδος, Γεωργακόπουλος, Παρασκευόπουλος 7, Μιχαλόπουλος 4, Παπαρίζος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Νικηφόρο πέρασμα από Κηφισιά! »