Τελευταία ενημέρωση 14:52, 20 Απρ 2024

Η νίκη της χρονιάς από την τολμηρή Τόλμη!

Κατηγορία Τόλμη
(3 ψήφοι)

Η Τόλμη κέρδισε μέσα στο Γαλάτσι τον πρωτοπόρο -αήττητο μέχρι πρότινος- ΠΑΣ που έχει ανέβει κατηγορία (3-2).

Απίστευτο κι, όμως, αληθινό είναι αυτό που πέτυχε η Τόλμη το απόγευμα του Σαββάτου, προκαλώντας αίσθηση σε όλη την ποδοσφαιρική Αθήνα! Η ιστορική ομάδα του Περιστερίου πήρε τεράστια νίκη με 3-2 μέσα στο Γαλάτσι απέναντι στον πρωτοπόρο και ήδη 'ανεβασμένο' ΠΑΣ, που μάλιστα μέχρι τώρα είχε μόνο νίκες στο πρωτάθλημα και μόλις δύο ισοπαλίες! Μάλιστα, για να φτάσει σε αυτή την εκπληκτική επιτυχία, χρειάστηκε να ανατρέψει το εις βάρος της 2-1 με δύο γκολ σε ένα τετράλεπτο στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα.

Η Τόλμη μπήκε δυνατά στο ματς και ευτύχησε να προηγηθεί στο 19' όταν ο Ζαβιτσάνος δέχθηκε την ασίστ του Σπύρη και με πλασέ άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με δύο γκολ μέσα στο α' ημίχρονο (Παπαδόπουλος στο 26' και Χαραλάμπους στο 38'), πήραν το προβάδισμα. Όλοι πίστεψαν πως κάπου εκεί το ματς θα κυλούσε άνετα για το πανίσχυρο Γαλάτσι, όμως η Τόλμη... τόλμησε και έφτασε στην ανατροπή! Στο 77' ο Ζαβιτσάνος έβγαλε την μπαλιά για τον Μ. Κωνσταντόπουλο που πλάσαρε εύστοχα και ισοφάρισε, ενώ τρία λεπτά μετά (80') ο Σπύρης χρίστηκε σκόρερ με πλασέ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3!

Διαιτητής ήταν ο Μητράκος, με βοηθούς τους Μαραθωνίτη και Ματθαίου.

ΓΑΛΑΤΣΙ: Φραγκουλόπουλος, Μπίλο, Βασιλάκης, Αμιράλης, Συγγελάκης, Μανώλιας, Τσαλιαγκός (60' Αλάμπεης), Παπαδόπουλος, Χαραλάμπους, Καραμανίδης, Κουλούρης

ΤΟΛΜΗ: Λεμπέσης, Καλογεράκης (2' Βερεντζιώτης), Παπαδόπουλος, Κανάκης, Τσικρικάς, Π. Κωνσταντόπουλος (74' Ιακωβάκης), Μ. Κωνσταντόπουλος, Σταθόπουλος, Σπύρης, Ζαβιτσάνος, Χουλιάρας

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 08 Απρίλιος 2015 11:42
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Tης Τόλμης τα παλικάρια! »