Τελευταία ενημέρωση 07:36, 20 Απρ 2024
Κατηγορία Ηρακλής

Σπουδαία νίκη για τον Ηρακλή Περιστερίου που επικράτησε 3-2 μέσα στην Κορωνίδα και πήρε βαθιά ανάσα για την συνέχεια του πρωταθλήματος. Στο 21' ο Σταυρινός άνοιξε το σκορ με σουτ για τους κυανόλευκους αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ο Παναγιώτου ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος ο Κούρτης αντίκρισε την απευθείας κόκκινη κάρτα του Ευθυμίου αλλά η ομάδα του Περιστερίου δεν πτοήθηκε και πήρε το προβάδισμα με την χρυσή αλλαγή του Σάκη Κακαβά, Παύλο Φιλιππίδη στο 68'. Δέκα λεπτά αργότερα ο Λάσκαρης έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των φιλοξενούμενων πετυχαίνοντας το 3-1 ενώ στο 83' ο Παναγιώτου μείωσε απλά με πέναλτι για το τελικό 3-2 που ανέβασε δωδέκατο τον Ηρακλή με 31 βαθμούς ελπίζοντας σε παραμονή.

Ηρακλής (Σάκης Κακαβάς): Σαμπάνης, Κούρτης, Μπερνικόλας, Καρακωνσταντής, Σελτσάι, Λάσκαρης, Αρχοντούλης (85' Τσομάσι), Κατσουγιάννης, Κωνσταντακόπουλος, Σταυρινός (90' Χαυλής), Βασιλείου (60' Φιλιππίδης).
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: «Η ομάδα θα σωθεί» »