Τελευταία ενημέρωση 19:29, 18 Απρ 2024

Πικρός αποκλεισμός στα πέναλτι!

Κατηγορία Ηρακλής

Ο Ηρακλής έκανε πολύ καλή προσπάθεια στο κύπελλο της ΕΠΣΑ εκτός έδρας κόντρα στην Αθηναϊδα αλλά αποκλείστηκε στη διαδικασία των πέναλτι(1-1 καν. διάρκεια, 2-2 στην παράταση).

Στο α' μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και είχαν δυο δοκάρια με τους Κορφιάτη στο 26' και Μαρτέκα στο 44'.Στην επανάληψη, το ματς είχε καλό ρυθμό και ενώ όλα έδειχναν ότι το 0-0 θα είναι το τελικό αποτέλεσμα σε 3' μέσα μπήκαν δυο γκολ.

Στο 80' ο Ηρακλής πάγωσε την Αλεπότρυπα κάνοντας το 0-1 με τον Βαρδαραμάτο, με τον Ντιντίφα 3' αργότερα να απαντάει στέλνοντας το ματς στην παράταση.Το 2-1 έκανε ο Κορφιάτης στο 91. Το τελικό 2-2 πέτυχε ο Νύττας στο 113'. Στη ρώσσικη ρουλέτα οι γηπεδούχοι στάθηκαν πιο τυχεροί και πήραν τη νίκη-πρόκριση.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ (Θανάσης Γάκης) Γκιμούσης, Σκαϊλίδης (117' Βαγγέλης), Κατσιώρης (117' Ντάρλας), Μιχόπουλος (73' Παναγόπουλος), Δουδουμόπουλος, Κριπιντίρης, Ντιντίφας, Κανδαλέπας, Μαρτέκας (117' Πανταζόπουλος), Κορφιάτης, Καπέλης Ι. (65' Σταματής).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Ανδρέας Νάστος) Παπαβασιλείου, Δρουγουνάκης, Ντούλας (112' Πετρόχειλος), Βλάσσης, Αναγνώστου, Ασφής (87' Μήτρος), Γιώτης (56' Καραλής), Ζαίμη, Φούρλας, Βαρδαραμάτος (87' Καλογήρου), Πετκοβ (53' Νύκτας).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Μοιρασιά με Ιπποκράτη! »