Τελευταία ενημέρωση 14:51, 16 Απρ 2024
Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
(1 Ψήφος)

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΓΣ Περιστερίου, κερδίζοντας με 58-43 την Αναγέννηση Πετραλώνων στο κλειστό του Μπόθου.

Η ομάδα του Κυριάκου Μουέ, μετά το πρώτο 10λεπτο που βρέθηκε πίσω στο σκορ (10-12), έκανε μια εξαιρετική δεύτερη περίοδο τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 21-5 και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με διαφορά 14 πόντων (31-17).

Στην επανάληψη, το σκηνικό δεν άλλαξε. Πίεση στην άμυνα και λύσεις στην επίθεση έδωσαν την ευκαιρία στα κορίτσια του Περιστερίου να ανεβάσουν την διαφορά στο +18 (47-29 στο 30’), κλειδώνοντας με αυτό τον τρόπο τη νίκη, καθώς η τελευταία περίοδος μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία.

Η επόμενη αναμέτρηση (3η αγωνιστική) της Γ’ Κατηγορίας Γυναικών για το Περιστέρι είναι προγραμματισμένη για τις 4 Νοεμβρίου με τη Νήαρ Ηστ εκτός έδρας.

Τα δεκάλεπτα: 10-12, 31-17, 47-29, 58-43

Τους πόντους της ομάδας του Περιστερίου πέτυχαν οι: Σαμαρίδου 9, Τουλούπη 4, Γερούκου 2, Σπανούδη 13 (3 τριπ.), Τσουκνάκη 4, Ποθητού 11, Στεφανάκη 3 (1 τριπ.), Μαλαπάνη 2, Δημοπούλου 7, Κλόκουζα 3

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 23 Οκτώβριος 2020 18:51
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Με Κολοσσό η αυριανή (επιτέλους) πρεμιέρα! »