Τελευταία ενημέρωση 05:13, 19 Απρ 2024

Το τρίτο «διπλό» στις μεταξύ αναμετρήσεις του με τον Παναθηναϊκό θέλει να κάνει απόψε ο Ατρόμητος στο Ολυμπιακό Στάδιο.

Αναλυτικά:

Ο Παναθηναϊκός κέρδισε και τα δύο περσινά παιχνίδια χωρίς να δεχτεί γκολ.

Δεν έχουν ισοπαλία στα πέντε τελευταία, με τον Παναθηναϊκό να έχει κερδίσει τα τέσσερα. Η νίκη του Ατρομήτου τον Απρίλιο του 2019 είναι η μοναδική του στα 10 τελευταία.

Μόνο σε ένα από τα 11 τελευταία επίσημα έχουν σκοράρει και οι δύο.

Γηπεδούχος ο Παναθηναϊκός έχει κερδίσει και τα επτά τελευταία, βάζοντας 12 γκολ και χωρίς να έχει δεχτεί κανένα.

Ο Ατρόμητος έχει να πάρει θετικό αποτέλεσμα από το Μάιο του 2014, όταν πήρε ισοπαλία 1-1 την άδεια Λεωφόρο. Τότε πέτυχε και το τελευταίο του γκολ, με τον Στέφανο Ναπολεόνι.

Ο Ατρόμητος έχει κάνει δύο «διπλά» στον Παναθηναϊκό, το 2007 στο «Σπύρος Λούης» και το 2013 στη Λεωφόρο.

22.01.2020: Παναθηναϊκός – Ατρόμητος 3-0
(4’ σουτ Κουρμπέλης, 66’ κεφαλιά Σένκεφελντ, 76’ σουτ Περέα)

Ο Ατρόμητος Αθ.
Γνώρισε την ήττα στην έδρα του από τον ΠΑΣ Γιάννινα, αφού είχε κερδίσει τα δύο προηγούμενα στο Περιστέρι. Έχει χάσει δύο από τα τρία τελευταία.

Εκτός έδρας πήρε ισοπαλία από ΠΑΟΚ και ΟΦΗ, ενώ ηττήθηκε από τον Ολυμπιακό.

Έχει σχεδόν δύο χρόνια να κερδίσει σε έδρα ομάδας του Λεκανοπέδιου. Η τελευταία ήταν στις 11 Νοεμβρίου 2018, 2-0 την ΑΕΚ στο «Σπύρος Λούης».

Δεν είχε δεχτεί γκολ στο πρώτο ημίχρονο, μέχρι το παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάννινα, όπου δέχτηκε το πρώτο. Έχει δεχτεί άλλα δέκα στο δεύτερο ημίχρονο.