Τελευταία ενημέρωση 06:48, 20 Απρ 2024

«Κούρασε» ο Σιδηρόπουλος και το μένος του!

Κατηγορία Θέματα

Πραγματικά το μένος του κατ' ευφημισμό κορυφαίου Έλληνα διαιτητής Τάσου Σιδηρόπουλου...κούρασε.

Και οι πέτρες στο Περιστέρι έχουν δικαιολογημένα καχυποψία κάθε φορά που ο «κορυφαίος», έτσι του αρέσει να τον αποκαλούν βρίσκεται στο δρόμο του Ατρόμητου. Είτε ως διαιτητής στο παρελθόν, είτε ως VARιστας χθες στο Ολυμπιακό Στάδιο. Μια φορά έστειλε τον Παπαδόπουλο στο VAR τάχα μου για να δώσει επανάληψη στο πέναλτι. Όταν η μισή ΑΕΚ είχε μπει μέσα. Πόσες πιθανότητες είχε ο Πίριτς να ξαναπιάσει το πέναλτι; Γιατί στις δύο συζητήσιμες περιπτώσεις πέναλτι δεν τον έστειλε στο VAR; Σιγά που θα το έκανε. Αλλά τι να θυμηθούμε από τον Σιδηρόπουλο;

Να θυμηθούμε την αποβολή του Μπαζίνσκι από το 27' με δύο κίτρινες σε μάτς πρωταθλήματος με τον Άρη στο Περιστέρι το 2010;

Να θυμηθούμε το 2014 σε ματς με τον Αστέρα στο Περιστέρι που απέβαλε τον Φυτανίδη μόλις στο 16' αλλά ο Ατρόμητος σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια νίκησε με 3-1.

Να θυμηθούμε την απευθείας κόκκινη στον Πίτου Γκαρσία σε ματς κυπέλλου με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ από το πρώτο ημίχρονο;

Να θυμηθούμε το 2019 σε ματς Κυπέλλου  το πέναλτι εκτός περιοχής που έδωσε και την πρόκριση στην ΑΕΚ όλη η Ελλάδα γελούσε με το μένος του;

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 18 Οκτώβριος 2021 16:25