Τελευταία ενημέρωση 16:24, 19 Απρ 2024

Αλεξάκης: Ανάγκη να πάρουμε τους τρεις βαθμούς!

Κατηγορία Ήφαιστος

Όσο κι αν αποτελεί κοινή ομολογία πως η θέση του Ηφαίστου στον βαθμολογικό πίνακα του 4ου ομίλου της Α' ΕΠΣΑ δεν στοιχίζεται με την εικόνα του στους αγωνιστικούς χώρους σε αυτές τις πρώτες τρεις αγωνιστικές, η πραγματικότητα δεν παύει να... λέει πως το όνομά του εντοπίζεται στην τελευταία θέση της κατάταξης.

Ως εκ τούτου, μοιάζει με επιτακτική ανάγκη η κατάκτηση της νίκης κόντρα στο Χαϊδάρι το απόγευμα του Σαββάτου (23/10), όπως εξηγεί στο Soccerlive ο Λευτέρης Αλεξάκης. «Στο ματς με την Ελπίδα, ήμασταν πολύ καλύτεροι, αλλά δεχθήκαμε ένα γκολ στο 92ο λεπτό και χάσαμε μέσα από τα χέρια μας ένα παιχνίδι στο οποίο θα μπορούσαμε να έχουμε πάρει ακόμα και τη νίκη (0-1). Με τη Διάνα δείξαμε ότι είμαστε πολύ καλή ομάδα, δεχόμενοι δύο γκολ από δικά μας λάθη (2-2), ενώ με το Χαλάνδρι ήμασταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, είχαμε ευκαιρίες να προηγηθούμε, αλλά δεχθήκαμε ένα γκολ που ξεκίνησε από οφθαλμοφανέστατο φάουλ το οποίο δεν υποδείχθηκε (0-3). Θεωρώ πως είναι εντελώς πλασματική η θέση μας στη βαθμολογία, όμως αυτή είναι η πραγματικότητα και οφείλουμε να είμαστε ρεαλιστές» σχολίασε αρχικά ο τεχνικός του περιστεριώτικου συλλόγου και συνέχισε: «Στο παιχνίδι με το Χαϊδάρι θεωρώ ότι είναι μονόδρομος η νίκη. Οι τρεις βαθμοί είναι αναγκαίοι! Είναι ανάγκη να πάρουμε τρεις πόντους επιτέλους. Αν τα καταφέρουμε, πιστεύω ότι η ομάδα θα ρολάρει και ψυχολογικά γιατί αυτά τα δύο συνδέονται».

ΠΗΓΗ: SOCCERLIVE.GR

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Διπλό στον Ήφαιστο το Χαϊδάρι »