Τελευταία ενημέρωση 07:23, 20 Απρ 2024

Κύπελλα και μετάλλια στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα!

Πετυχημένη παρουσία είχε ο ΓΟΠ Γιάννης Παλάσκας στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Το δελτίο τύπου της ομάδας αναφέρει τα εξής: «Μεγάλες και πολλές επιτυχίες για τον σύλλογο μας από τους αθλητές και αθλήτριες μας στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα, που έγιναν τα δύο προηγούμενα  Σ/Κ.
   Συγκεκριμένα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που έγινε 25 - 26 / 06 / 2022 Α-Γ και Κ23, στην Θεσσαλονίκη ο αθλητής μας ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗΣ πήρε
την πρώτη θέση στα 200 μέτρα με χρόνο 20"84 όπου είναι ατομικό του ρεκόρ. Ο χρόνος αυτός τον φέρνει πλέον στους 15 καλύτερους χρόνους στην Ελλάδα για το αγώνισμα αυτό ανεξαρτήτου κατηγορίας. Τώρα επειδή ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΣΗΣ υπάγεται ακόμη στην κατηγορία Κ23, κατέκτησε και εκεί το χρυσό μετάλλιο.
   Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ στα 400μέτρα με εμπόδια στις Γυναίκες, πήρε την 6η θέση, αλλά μιας και αυτή είναι στην κατηγορία Κ23 με την επίδοση αυτή κατέκτησε την 2η θέση και μαζί το αργυρό μετάλλιο.

Στα 200 μέτρα Ανδρών είχαμε και τη συμμετοχή του ΤΟΡΚΟΒΣΚΙ ΜΑΡΙΟ όπου σημείωσε ατομικό ρεκόρ
με 22"64. Στα 800 μέτρα είχαμε την συμμετοχή του ΤΡΥΦΩΝΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ, όπου έκανε κοντά στο ατομικό του ρεκόρ με 2'05"73.
   Στις γυναίκες στην κατηγορία Κ23, η σκυταλοδρομία 4χ400, αποτελούμενη
από τις ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΛΕΞΟΓΙΑΝΝΗ, ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ ΑΣΠΡΟΛΟΥΠΟΥ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΖΑΒΕΡΔΑ
και ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ κατέλαβε την 6η θέση με χρόνο 4΄07"50.
   Στην κατηγορία Ανδρών η σκυταλοδρομία 4χ400 με τους ΤΣΙΩΤΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟ,
ΤΡΥΦΩΝΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟ, ΜΑΡΙΟ ΤΟΡΚΟΒΣΚΙ και ΓΙΑΝΝΗ ΓΡΑΝΙΤΣΙΩΤΗ κατέλαβε
την 15η θέση με χρόνο 3'31"11.
   Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο είχαμε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 που έγινε στο Βόλο στις 17 - 18 / 06 / 2022, όπου και εκεί οι αθλήτριες του συλλόγου μας, τα πήγαν πολύ καλά.
   Συγκεκριμένα η ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΣΕΡΕΜΕΤΗ κατέλαβε την 13η θέση στον τελικό στα 400 μέτρα με νέο ατομικό ρεκόρ 61"06. Στο ίδιο αγώνισμα αγωνίστηκε και η ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΖΑΒΕΡΔΑ, όπου σημείωσε και αυτή ατομικό ρεκόρ με 63"19. Η σκυταλοδρομία 4χ400 Κορασίδων αποτελούμενη από τις ΑΥΓΗ
ΤΣΕΛΕΚΙΔΗ, ΕΛΕΝΗ ΚΟΥΡΑΣΗ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΖΑΒΕΡΔΑ και ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΣΕΡΕΜΕΤΗ
πήρε την 7η θέση με χρόνο 4'13''25.
  Από όλον τον Αθλητικό Οργανισμό Γ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΛΑΣΚΑΣ", ένα Τεράστιο Μπράβο και Πάρα Πολλά Συγχαρητήρια στους Αθλητές και
Αθλήτριες μας.  Ευχόμαστε να είναι πάντα Υγιείς και να έχουν πάντα Επιτυχίες.
Την κούρσα του Γιάννη μπορείτε να την δείτε στο κανάλι μας στο
youtube στο παρακάτω λινκ:

Στα 200 μέτρα Ανδρών είχαμε και τη συμμετοχή του ΤΟΡΚΟΒΣΚΙ ΜΑΡΙΟ όπου σημείωσε ατομικό ρεκόρ με 22"64. Στα 800 μέτρα είχαμε την συμμετοχή του ΤΡΥΦΩΝΑ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ, όπου έκανε κοντά στο ατομικό του ρεκόρ με 2'05"73.
   Στις γυναίκες στην κατηγορία Κ23, η σκυταλοδρομία 4χ400, αποτελούμενη από τις ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΛΕΞΟΓΙΑΝΝΗ, ΘΕΟΦΑΝΕΙΑ ΑΣΠΡΟΛΟΥΠΟΥ, ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΖΑΒΕΡΔΑ
   Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο είχαμε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ18 που
έγινε στο Βόλο στις 17 - 18 / 06 / 2022, όπου και εκεί οι αθλήτριες του συλλόγου μας, τα πήγαν πολύ καλά.
   Συγκεκριμένα η ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΣΕΡΕΜΕΤΗ κατέλαβε την 13η θέση στον
  Από όλον τον Αθλητικό Οργανισμό Γ.Ο. ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ "ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΛΑΣΚΑΣ",
ένα Τεράστιο Μπράβο και Πάρα Πολλά Συγχαρητήρια στους Αθλητές και Αθλήτριες μας.
  Ευχόμαστε να είναι πάντα Υγιείς και να έχουν πάντα Επιτυχίες.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 29 Ιούνιος 2022 11:25
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ο Γρανιτσιώτης στους «15» καλύτερους στα 200μ! »