Τελευταία ενημέρωση 12:59, 24 Απρ 2024

Ποδαρικό με νίκη οι Παίδες του ΓΣΠ

Κατηγορία Ακαδημίες

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η χρονιά για το παιδικό του ΓΣ Περιστερίου, που επικράτησε (85-69) εκτός έδρας του Δούκα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ. Επόμενος αντίπαλος του ΓΣΠ για την 2η αγωνιστική την προσεχή Παρασκευή (23/9, 20:00) είναι η ομάδα των Βριλησσίων στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου».

Οι παίκτες του Κώστα Παπαμάρκου μετά το πρώτο 10λεπτο όπου βρίσκονταν πίσω στο σκορ (25-18) ισορρόπησαν την αναμέτρηση και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο με τη διαφορά στο -2 (41-39).

Στην επανάληψη, οι «κυανοκίτρινοι» ανέβασαν στροφές και πήραν μια διαφορά 8 πόντων (60-52 στο 30’) στο τέλος της τρίτης περιόδου την οποία διεύρυναν φτάνοντας στην πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 41-39, 52-60, 69-85.

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (Παπαμάρκος-Δελή): Πανολίας 3 (1 τριπ.), Αλεξάκης 29 (1 τριπ.), Καραθανάσης 5, Λιοσάτος 6, Παπαδάτος Ν. 14, Βουζίκας 6, Καράγκουτης 6, Ζαμπούκας, Τζιάλλας 15, Καλαμπόγιας, Φίλιος, Λαμπρόπουλος.

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 22 Σεπτέμβριος 2022 12:44