Φιλική ήττα στον Ασπρόπυργο

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Την ευκαιρία να δει την ομάδα του να αγωνίζεται απέναντι σε αντίπαλο με έμπειρους και καταξιωμένους ποδοσφαιριστές, είχε το απόγευμα του Σαββάτου (1/10) ο Γιώργος Αρχοντάκης στον Άγιο Ιερόθεο.

Οι κιτρινόμαυροι φιλοξενήθηκαν στον Ασπρόπυργο από την τοπική ομάδα που προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΔΑ και επικράτησε με 3-1. Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε γκολ των Νταφόπουλου, Μακρίδη και Ηλιόπουλου, με τον Λαμτσελάρι να μειώνει στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με κεφαλιά μετά από σέντρα του Κοτόβ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Άγιος Ιερόθεος παρατάχθηκε ως εξής: Σαμαράς, Καρβέλης, Σιμάκου, Καρδάμης, Ρόππας, Κοτσερίδης, Γκολφινόπουλος, Ασημάκης, Κοτόβ, Σίλβα, Σελμανάι

Αγωνίστηκαν, επίσης, οι Μανωλικίδης, Αλεξανδρόπουλος, Κωστής, υπό δοκιμή, Κακούσιος, Λαμτσελάρι, Χολέβας, Δράκος, Παπαθανάσης, Τσαπούρας.