Τελευταία ενημέρωση 14:33, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Ακαδημίες

Την αήττητη πορεία του συνέχισε το παιδικό του ΓΣ Περιστερίου που επικράτησε (71-57) εκτός έδρας του ΓΣ Γλυκών Νερών, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΚΑ.

Οι παίκτες των Δελή-Παπαμάρκου μετά το πρώτο 10λεπτο όπου βρέθηκαν πίσω στο σκορ (18-12, στο 10’) μ’ ένα επιμέρους 15-28 στη δεύτερη περίοδο έβαλαν τις βάσεις (33-40 στο 20’) για τη νίκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Γλυκών Νερών πλησίασε (45-49 στο 30’), αλλά οι «κυανοκίτρινοι» με καλή άμυνα και επιμέρους σκορ 11-22 έφτααν στην ένατη νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια.

Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα του ΓΣ Περιστερίου είναι η Ε.Φ.Α.Ο.Ζ την επόμενη Τρίτη (8/11, 20:00) στο κλειστό «Ανδρέας Παπανδρέου» για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑ.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-12, 33-40, 45-49, 56-71.

ΓΣ Περιστερίου (Δελή-Παπαμάρκος): Καράγκουτης 5, Τζιάλλας 9, Πανολιάς 5 (1 τριπ.), Καραθανάσης 10, Λιοσάτος 17 (3 τριπ.), Παπαδάτος Ν. 8, Βουζίκας 11 (1 τριπ.), Φίλιος, Λαμπρόπουλος 2, Καλαμπόγιας 2, Χαϊδεμένος, Ζαμπούκας 2.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πρόσληψη Νταή στον Ήφαιστο »