Τελευταία ενημέρωση 17:22, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Κηπούπολη

Άλλη μία μεγάλη εμφάνιση μακριά από την έδρα της πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Κηπούπολη και επέστρεψε στις νίκες, «σκαρφαλώνοντας» στη δεύτερη θέση της κατάταξης στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ.

Με φοβερό πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο του Ρουφ, οι κόκκινοι επικράτησαν με 4-2 επί της ΑΕ Πετραλώνων, που υπέστη ήττα μετά από τρία συνεχή θετικά αποτελέσματα. Μόλις στο 3ο λεπτό ο Νένδος άνοιξε το σκορ με σουτ (0-1), στο 9' ο Κλωνάρης με σουτ έγραψε το 0-2 και στο 31' ο Μουράτης πέτυχε το 0-3. Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-3 με τα γκολ που πέτυχαν ο Ντανίκας με σουτ στο 61' και ο Λούπος με πλασέ στο 70', όμως την τελευταία... λέξη την είπε ο Κλωνάρης και με απευθείας χτύπημα φάουλ στο 74' διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

Διαιτητές: Αρβανίτης, Μημίδης-Μπαλογιάννης

ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ (Θανάσης Παύλοβιτς): Σέργης, Παναγιωτόπουλος (76' Δρυμωνίτης), Πυλαρινός, Σωτηρίου, Βολικάκης, Κακάζης, Πανταζής (82' Θεοδώρου), Λούπος (82' Καπελάκης), Μαγαλιός, Φιλιππάτος, Ντανίκας

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Σηφογιαννάκης, Τουρνάκης (68' Κωνσταντινίδης), Σταματογιαννόπουλος, Σαβουλίδης, Παούρης, Λουκάκης, Τζαρέλλας (85' Σοφός), Καλαμοτουσάκης, Μουράτης (68' Γκέκας), Κλωνάρης (90' Δρόσος), Νένδος (90' Μπλάμος).