Τελευταία ενημέρωση 13:41, 19 Απρ 2024

Φυσιολογική ήττα στους «Αγίους»!

Κατηγορία Άμιλλα

Η Άμιλλα ηττήθηκε με 5-0 στους Αγίους Αναργύρους, με το σκορ να διαμορφώνεται από το 54.

΄Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από το πρώτο λεπτό, και στο 2′ Καλύβας έδιωξε δύσκολα το σουτ του Πρισιμιτζή, ενώ στο 8′ το φάουλ του ίδιου παίχτη σταμάτησε στο δοκάρι. Το σκορ άνοιξε στο 14′ όταν ο Φωτόπουλος με σουτ λίγο έξω από την περιοχή έκανε το 1-0. Στο 28′ το φάουλ του Γεωργαμλή πέρασε ελάχιστα άουτ. και στο 32′ οι Αγιοι κέρδισαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Κατσίβελας κάνοντας το 2-0. Ο ίδιος παίχτης στο 34′ με σουτ έκανε το 2-0, ενώ στο 41′ σημειώθηλκε το ωραιότερο γκολ του αγώνα όταν ο Πρισιμιτζής με ωραία ατομική ενέργεια και δυνατό σουτ έκανε το 4-0.

Στο 2ο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, με τον Φωτόπουλο στο 54΄με σουτ μέσα από την περιοχή να διαμορφώνει το τελικό 5-0.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ: Παππάς, Βυζανιάρης (59′ Ρουμελιώτης), Παπουλίδης, Γενίδογαν, Κατσάρας, Γεωργαμλής (57′ Κωσταδήμας), Κατσίβελας (46′ Λουκόπουλος), Χαραλάμπου (46′ Χριστοδούλου), Πρισιμιτζής (46′ Δεσποτόπουλος), Αρβανιτάκης, Φωτόπουλος.

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Καλύβας, Καπίρης (83′ Γκούμας), Σώκος, Αγγελόπουλος, Κατσιούλας, Καστώρας, Πήδουλας (69′ Ασίμης), Κούτρουλας (69′ Καλόγηρος), Κατσιμπούλας (69′ Κακούσιος), Κατσαμάς, Σαχπαζίδης (56′ Σεφγκίνι).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η προσπάθεια έγινε! »