Τελευταία ενημέρωση 22:23, 25 Ιουν 2024
Κατηγορία Κηπούπολη

Μία από τις καλύτερες και πλέον παραγωγικές εμφανίσεις της πραγματοποίησε το απόγευμα του Σαββάτου η Κηπούπολη, φτάνοντας σε άνετη νίκη απέναντι στην Αλσούπολη.

Η ομάδα του Περιστερίου επιβλήθηκε με 5-0 και εδραιώθηκε στην πρώτη τετράδα της κατάταξης στον 3ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ. Στο 24ο λεπτό ο Τζαρέλλας άνοιξε το σκορ με σουτ (1-0), για να ακολουθήσει ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο. Στο 52' και στο 68' ο Νένδος με ισάριθμα σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 και στο 70' κέρδισε πέναλτι το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Κλωνάρης για το 4-0. Το σκορ έκλεισε στο 90ο λεπτό από τον άνθρωπο που το άνοιξε. Ο Τζαρέλλας με πλασέ έγραψε το 5-0 μέσα σε αποθέωση!

Διαιτητές: Σ. Νικολάου, Κουλοσούσας-Γιαννόπουλος

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Μπλάμο, Μπίσκος (46' Καλαμοτουσάκης), Σαββουλίδης, Παούρης, Γκέκας, Τζαρέλλας, Λουκάκης (74' Κωνσταντινίδης), Μουράτης (74' Σοφός), Νένδος (86' Ζαχαρόπουλος), Δρόσος (46' Κλωνάρης)

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Γιώργος Λαζάρου): Ντάλλας, Παππούς, Καρυπίδης, Φειδάκης (70' Τσάλας), Κοκότης, Τζωρτζάτος, Τρούσης, (61' Δρυμωνίτης), Παπαδήμας, Ιακωβίδης (61' Χαραλάμπους), Τσούκας, Σώντας (87' Χατζηλίας).