Τελευταία ενημέρωση 15:47, 25 Φεβ 2024
Κατηγορία Φοίνικας

Φρένο στη νικηφόρα πορεία του Φοίνικα έβαλε η Αλσούπολη που απέσπασε ισοπαλία με 4-4 στη Χωράφα.

Απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μούτσος, ο οποίος πέτυχε και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του, εκ των οποίων το τελευταίο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων! Από κοντά σε απόδοση, όμως, τον ακολούθησε και ο Χαλικιάς των γηπεδούχων, που σημείωσε χατ τρικ!

Με το... καλημέρα στο ματς, ο Μούτσος ήταν εκείνος που έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ (0-1), για να έρθει η ανατροπή από δύο γκολ του Χαλικιά στο 10' (1-1) και στο 22' (2-1). Στο 42' ο 27χρονος επιθετικός «χτύπησε» ξανά και ισοφάρισε σε 2-2, όμως στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο γκολ με τους Σταμάτη στο 57' (3-2) και Χαλικιά στο 60' (4-2), εδραιώνοντας το προβάδισμά τους. Παρά το σοκ, η Αλσούπολη δεν τα παράτησε, αντιθέτως αναζήτησε το θετικό αποτέλεσμα και το απέσπασε, με τον Μούτσο να μειώνει στο 76' και να ισοφαρίζει για το τελικό 4-4 στο 95'!

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Τζίβρας-Δεσύλλας

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Στάθης Πανακούλιας): Παπαδιώτης, Ανδριανάκης (54' Σταμάτης), Ηλιόπουλος, Λάσκαρης, Αναγνωστόπουλος, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς (87' Καραλής), Λαγός (87' Μανδαμαδιώτης), Αθανασάκης (60' Μάζης), Καλύβας (87' Βαβίλης), Διονάτος

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ (Γιώργος Λαζάρου): Βιδιαδάκης, Φειδάκης, Παππούς (46' Κωνσταντάκης), Ιωαννίδης, Παπαδήμας, Τζωρτζάτος, Μούτσος, Τρούσης (54' Τσίκας), Διακάκης, Παπαδόπουλος (80' Χαραλάμπους), Κοκότης.

Τελευταία τροποποίηση στις Τρίτη, 24 Ιανουάριος 2023 15:20
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πάλεψε στο ντέρμπι κορυφής »