Τελευταία ενημέρωση 19:30, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Κηπούπολη

Παίζοντας ψυχωμένα η Κηπούπολη αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Πανιώνιο Καισαριανής εκτός έδρας.

Οι Περιστεριώτες ευτύχησαν να προηγηθούν στο 37ο λεπτό με πλασέ του Καλαμοτουσάκη (0-1), με τους κυανέρυθρους να ανεβαίνουν στο δεύτερο μέρος και να ισοφαρίζουν στο 61ο λεπτό με σουτ του Λιάπα (1-1). Μάλιστα, πίεσαν για το νικητήριο γκολ, έχοντας μερικές σημαντικές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το σουτ του Αλεξίου στο 90ο λεπτό, όπου ο γκολκίπερ Γονιδάκης απέκρουσε σωτήρια. Αξίζει να αναφερθεί ότι περίπου στο 75ο λεπτό οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Χατζηστεφάνου, ωστόσο ο διαιτητής Καπίρης διέταξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Διαιτητές: Καπίρης, Κρασώνας-Σερεβέτας

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ. (Παύλος Κυριακουλέας): Χρυσαναστάσης, Βουτζαλής, Μελιγός (77' Μπαρμπαλιάς), Απέργης, Παριανός, Αλεξίου, Ασωνίτης, Λιάπας, Ντόκος, Χατζηστεφάνου, Νομικός (46' Γκόφας)

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Σταματογιαννόπουλος (46' Τσάτσος), Ανδρωνιώτης, Σαββουλίδης, Κλουβάτος (46' Σοφός), Καλαμοτουσάκης, Τζαρέλλας, Λουκάκης, Μουράτης, Νένδος, Τσίπης (90' Χριστοδούλου).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Παρελθόν Κλωνάρης - Δρόσος! »