Τελευταία ενημέρωση 14:35, 25 Απρ 2024

Σε ματς - θρίλερ με ωραίες φάσεις και πολλές ευκαιρίες από τις δύο ομάδες ο Αρης επικράτησε χθες  2-1 του Ατρομήτου που έχει μόνο μαθηματικές ελπίδες για τα play offs, να κερδίσει τα 3 παιχνίδια με ΑΕΚ, Τρίπολη, Παναθηναϊκό και να κάνει δύο ήττες ο Βόλος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο σκοράροντας δύο φορές με τους Νταρίντα (8'), Ματέο Γκαρσία (27'). Ο Ατρόμητος αντέδρασε στην επανάληψη και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει με τον Ρομπάιγ στο 80’ απειλώντας πάντως για την ισοφάριση μέχρι το τέλος.

ΑΡΗΣ (Τόλης Τερζής): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Ενκουλού, Μπράμπετς, Πίρσμαν, Ετέμπο, Νταρίντα, Ρουπ (58’ Ντουκουρέ), Ματέο Γκαρσία (67’ Ιτούρμπε), Λούις Πάλμα (79’ Χριστοδουλόπουλος), Καμαρά (79’ Γκρέι).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Ντε Μποκ, Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Γκονζέλες, Καμαρά (69’ Φρίντζονσον), Οικονομίδης (69’ Κουέν), Ρομπάιγ, Ροτάριου (76’ Τζοβάρας), Τζαβίδας (63’ Κιάρτανσον).