Τελευταία ενημέρωση 12:08, 19 Απρ 2024
Κατηγορία Ιπποκράτης

Ελεύθερα, δίχως άγχος, αγωνίστηκαν οι ποδοσφαιριστές του Ιπποκράτη και του Αττικού στο γήπεδο Ηφαίστου, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν νίκη με το «χορταστικό» 5-3.

Πηγή Soccerlive.gr

Οι πράσινοι βρέθηκαν να προηγούνται με 4-0 χάρη σε χατ τρικ του Χέλμη (7', 22', 55') και άλλο ένα γκολ του Κορνελάτου στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, ο Μπότης έβαλε ξανά στο παιχνίδι την ομάδα του, μειώνοντας σε 2-4 με γκολ στο 62' και στο 66'. Στο 73' ο Ματσαβέλας σκόραρε για το 2-5, για να «χτυπήσει» πάλι ο Μπότης και να σημειώσει στο 80' το τελικό 3-5, φτάνοντας ο ίδιος στο χατ τρικ.

Διαιτητές: Τζίβρας, Παπαθανασίου-Σιδέρης

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Θανάσης Ζαμπούρας): Τεννές, Κολοβός, Παπαλάιος (63' Κανδηλιώτης), Ρουμελιωτάκης (63' Μελέτης), Μωραΐτης (56' Δημητρακόπουλος), Σπανουδάκης, Μπότης, Χριστούλης, Λέκκας (63' Χήρας), Αγγελόπουλος (56' Νάτσης), Βασιλείου

ΑΤΤΙΚΟΣ (Γιάννης Γεωργόπουλος): Καραμαλίγκας (60' Μακρής), Σωτηρίου (46' Ναούμ), Βασιλάκης (39' λ.τρ. Ντζέλιας), Μιράκα, Ματσαβέλας, Αθανασόπουλος, Χέλμης, Κορνελάτος (68' Μπέλης), Σαρίδης, Σούφλας, Κοντόπουλος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Έκλεισε την σεζόν με ήττα »