Τελευταία ενημέρωση 12:58, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Φοίνικας

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση που έγινε στο δημοτικό στάδιο Χαλανδρίου μεταξύ Τριφυλλιακού και Φοίνικα Περιστερίου.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1, με τους γηπεδούχους να τερματίζουν στην τρίτη θέση της κατάταξης στον 3ο όμιλο και τους φιλοξενούμενους να προετοιμάζονται πλέον για τα μπαράζ ανόδου.

Στο 31ο λεπτό ο Αθανασάκης σημείωσε το 0-1 με σουτ από θέση εκτός περιοχής, με τον Κατσαρό να φέρνει το ματς στα ίσια με σουτ στο 48' (1-1). Στο 66' ο Σαντιγκάι πέτυχε το 2-1 με κεφαλιά, όμως τέσσερα λεπτά μετά (70') ο Δήμος ισοφάρισε με πλασέ για το τελικό 2-2.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Μπόντζος-Σπυρόπουλος

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ (Γιώργος Κατσαρός): Σπανός, Χάβος (85' Τριπερίνας), Μπιτσάκης, Μαλέλι (63' Χάνι), Παρδαλής, Πανταζής, Σαντιγκάι, Κατσαρός, Γεωργίου, Ζαχαρής (83' Μπερτζελέτος), Αλικάι (63' Παπαδόπουλος)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤ. (Στάθης Πανακούλιας): Παπαδιώτης, Λαγός, Ηλιόπουλος (51' Διονάτος), Ανδριανάκος (80' Κορδάς), Αναγνωστόπουλος, Γιαταγανάκης, Χαλικιάς, Δήμος (80' Παπανικολάου), Μάζης, Καλύβας (57' Θεοδωρακόπουλος), Αθανασάκης (57' Μπόζας).