Τελευταία ενημέρωση 22:20, 24 Ιουν 2024

Συνεχίζει στην κορυφή η Κηπούπολη!

Κατηγορία Κηπούπολη

Στην κορυφή της βαθμολογίας βρήκε την Κηπούπολη η λήξη του α' γύρου μετά τη νίκη με ανατροπή από το 1-2 στο 4-2 επί της Ελευθερούπολης.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

4’ Κόρνερ του Ψυλάκη, η μπάλα με την βοήθεια του αέρα έσκασε δίπλα στον Γονιδάκη και σε κενό τέρμα ο Λέκκας έκανε το 0-1 για την Ελευθερούπολη.

11’ Οι Περιστεριώτες ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Πανίδη. Την ασίστ ο Τζαρέλλας. 39’ Η Ελευθερούπολη δεν το βάζει κάτω και προηγείται ξανά με σκόρερ τον Καντελμίδη. 45’ Ισοφάριση για την Κηπούπολη και ξανά πρωταγωνιστής ο Πανίδης! Ο Νένδος κάνει την σέντρα προς την μεγάλη περιοχή, η μπάλα βρίσκει σε αντίπαλο, καταλήγει στον Λουκάκη, αυτός με κεφαλιά-ασίστ βρίσκει τον Πανίδη και σημειώνει το 2-2.

45+2’ Ολική ανατροπή! Η Κηπούπολη βγήκε στην αντεπίθεση με τον Τζαρέλλα να δίνει δεύτερη φορά ασίστ στον αγώνα και ο Νένδος με όμορφο πλασέ να γράφει το 3-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. 51’ Κερδισμένο πέναλτι από τον Ηλιόπουλο που έκανε ο Ψυλάκης και ο ίδιος εκτελεί από την «άσπρη βούλα» για το τελικό 4-2.

64’ Σέντρα του Τζαρέλλα βρήκε τον Νένδο, δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντινή απόσταση, καθώς ο Κολονέλος με φοβερή απόκρουση γλίτωσε ακόμη ένα γκολ.

78 Κερδισμένο φάουλ για τους γηπεδούχους με τον Νένδο να το εκτελεί, να βρίσκει τον Λουκάκη, ο οποίος με κεφάλια σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Κολονέλου και η μπάλα σκάει στη γραμμή (φωνές για γκολ).

89 Η τελευταία φάση του αγώνα έγινε απο την Ελευθερούπολη. Ο Σερδενές έκανε σέντρα στον Παντελαίο, ο οποίος με κοντινή κεφάλια στην μικρή περιοχή δεν κατάφερε να μειώσει.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γουρέλης, Λαρίσης, Δηλγερίδης

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (Χρήστος Παλλίδης): Γονιδάκης, Ζαρναβέλης, Πανίδης, Λουκάκης, Σαββουλίδης, Καλέμης, Τζαρέλλας (67 ο Μπίσκος), Κούτρης, Ηλιόπουλος (86 Χαϊδάς), Νένδος, Σταματογιαννόπουλος.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Παναγιώτης Μαρκόπουλος): Κολονέλος, Καρυπίδης, Παναγόπουλος, Ψυλάκης, Χαλκιαδάκης, Καντελμίδης, Mbongue (77 Βιντισίτα, 85’ λ.τρ. Βασίλης), Λέκκας, Παντελαίος, Σερδενές, Παππάς.