Τελευταία ενημέρωση 13:25, 23 Απρ 2024
Κατηγορία Ανθούπολη

Η ομάδα του Γιώργου Ιακωβίδη γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Κολωνό στην πρεμιέρα.

Δεν ανταμείφθηκε η προσπάθεια των ποδοσφαιριστών του Γιώργου Ιακωβίδη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας. Η Ανθούπολη γνώρισε την ήττα με 2-0 από τον Κολωνό στην Χωράφα, με τον πιο έμπειρο αντίπαλο να παίρνει το τρίποντο με δύο γκολ από στημένες φάσεις στο β' ημίχρονο. Συγκεκριμένα, στο 55' ο Καπελάκης με κεφαλιά και στο 82' ο Σταματάκης με κοντινό σουτ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα. Μπορεί το αποτέλεσμα να μην ήταν θετικό για τους «κυανόλευκους», ωστόσο η παρθενική εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα ήταν ικανοποιητική, απέναντι σε μία από τις ισχυρές ομάδες του ομίλου.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στα πρώτα λεπτά του αγώνα καταγράφηκε μία φάση στην περιοχή των φιλοξενούμενων, όταν ο Αλέξανδρος Στρείδης δέχθηκε μαρκάρισμα, για το οποίο θα μπορούσε να έχει υποδειχθεί πέναλτι. Κατά τα άλλα, δεν υπάρχουν παράπονα από τη διαιτησία του Ι. Καλογερόπουλου. Βοηθοί του ήταν οι Κορωνιός και Τζάκος

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Στεργίου, Λάμπος, Κυριανάκης, Κακιώρης, Κ. Τζεβελέκος, Στανόγεβιτς (59' Κωστούλας), Μπάρδης (78' Καλλιώρας), Ηρ. Κωνσταντόπουλος, Αλ. Στρείδης (67' Φιλόπουλος), Καμπαστανάκης, Ν. Στρείδης

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Βογιατζής, Ζέρβας, Καπελάκης, Νικάκης, Ράσα, Κανδαλέπας, Μακρόπουλος, Σταματάκης (85' Φωκάς), Μπλάνας (80' Διαμαντόπουλος), Φίλης (75' Βάρσος).

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 27 Σεπτέμβριος 2015 15:19
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Για την πρώτη νίκη η Ανθούπολη »