Τελευταία ενημέρωση 08:09, 26 Απρ 2024

Το μέλλον ανήκει σε Γιώργο και Νηρέα!

Κατηγορία Παρασκήνια
(2 ψήφοι)
Δύο παίκτες του Ατρόμητου  ο Γιώργος Λώλος και ο Νηρέας Ιγκμπινόμπα της ομάδας Κ17 συμμετείχανστην αποστολή της Εθνικής Παίδων που ολοκλήρωσε με επιτυχία τις υποχρεώσεις της στον 8ο προκριματικό γύρο του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που διεξήχθη στην Ισλανδία.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προκρίθηκε πανηγυρικά στην επόμενη φάση με απολογισμό μια νίκη (6-0 την Ισλανδία) και δύο ισοπαλίες (0-0 με Δανία και 1-1 με Ισλανδία).

Ο Γιώργος Λώλος αγωνίστηκε βασικός στους αγώνες με Δανία και Ισλανδία ενώ εναντίον του Καζακστάν αγωνίστηκε ένα ημίχρονο πετυχαίνοντας μάλιστα το τρίτο γκολ.

Ο Νηρέας Ιγμπινόμπα αγωνίστηκε βασικός στον αγώνα με τη Δανία, πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα με την Ισλανδία και αγωνίστηκε ένα ημίχρονο εναντίον του Καζακστάν.

Και οι δύο ποδοσφαιριστές είναι αμυντικοί και αγωνίζονται στην ομάδα Κ17 με τη διαφορά ότι ο Ιγκμπινόμπα (ο πατέρας του από τη Νιγηρία κα η μητέρα του ελληνίδα) κάνει προπονήσεις με την Κ20.
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Νιώθουν «σαν το σπίτι τους» στο Κουσάντασι »