Τελευταία ενημέρωση 22:42, 19 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

Το ήθελε το πέτυχε. Ο ΑΟ Περιστερίου έστω και δύσκολα υλοποίησε το «τρία στα τρία» μέσα στην εβδομάδα που ολοκληρώνεται αύριο κερδίζοντας την Πεύκη με σκορ 2-1 για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α' Κατηγορίας.

Ο Καζιάνης στο 42' άνοιξε το σκορ και στην επανάληψη ένα γκολ του Γκολφινόπουλου έφερε τη διαφορα στα δύο γκολ. Η Πεύκη μείωσε με τον Βαντάμ στο 75' δίνοντας διαστάσεις θρίλερ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Με σωστή τακτική όμως ο Όμιλος έστω και αν χρειάστηκε να οπισθοχωρήσει κράτησε το αποτέλεσμα και πήρε την πολύτιμη νίκη.

ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Λιώνης, Καζιάνης, Μπούζας Ι., Μπούσκος, Γουβαλάρης, Παπαευθυμίου, Γκολφινόπουλος (73′ Κούτρης), Κρούτη (69′ Λιαγκόζης), Βουλωμένος (85′ Αργυρός), Χέλμης, Λειβαδάς.

Πεύκη: Αρβανίτης, Κοκαβέσης (80′ Μυλωνάς), Βενέτης, Μιχαήλ, Ανδρέου, Μπούρας (66′ Βαντάμ), Μάτσος, Ζαφειράκης, Πετράκης, Ντοβλετάκης (66′ Κουτούσης), Ρούμπος.