Τελευταία ενημέρωση 10:03, 23 Απρ 2024
Κατηγορία Γαλαξίας

Βαριά ήττα στην Πετρούπολη από τον τοπικό Αίμο με σκορ 5-1 γνώρισε ο Γαλαξίας ο οποίος από το α' ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 3-0.

Το σκορ δεν λέει  πάντως την αλήθεια σχετικά με την διαφορά μεταξύ των ομάδων καθώς ο Γαλαξίας δέχθηκε γκολ από φάουλ,από 35 μέτρα,με τον άνεμο να παίζει ρόλο και,από αχρείαστο και αυστηρό πέναλτι με ταυτόχρονη αποβολή του τερματοφύλακα Παντέλη στο 45 λεπτό.Με παίκτη λιγότερο για ένα ολόκληρο ημίχρονο και με την ψυχολογία στο ναδίρ ήλθε φυσιολογικά η ήττα.Τα γκολ πέτυχαν οι Μ.αρμπούδης στο 13 με σουτ από μακριά,ο Ταλιούρας Ν. στο 30 με φάουλ,ο Ρούμπεν με πέναλτι στο 45,με σουτ στο 46 ο Νάτσιος,και με σουτ ο Ταλιούρας Φ. στο 59.
Ο Γαλαξίας σημείωσε το μοναδικό του τέρμα με πέναλτι του Κώνστα στο 89.
Από την γενική μετριότητα επέπλευσαν απο τον Γαλαξίας οι Καραγκούνης,Κώνστας,Παπαδόπουλος

Για την ομάδα του Βασίλη Σκαλτσά ξεκίνησαν οι: Παντελής, Καβάγιας, Πιταράς, Βλάχος, Γιαννακόπουλος, Μαυρής, Κανελλόπουλος, Κουτσονικολής, Καραγκούνης, Αργείτης, Κώνστας. Έπαιξαν και οι: Παπαδόπουλος, Κούκος, Εκατόνταρχος.