Τελευταία ενημέρωση 00:11, 19 Απρ 2024

Φιλική νίκη με Ήφαιστο η Κ20 (2-1)

Φιλική νίκη με σκορ 2-1 επί του Ηφαίστου πέτυχε σήμερα ο Ατρόμητος Κ20 στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για να καλύψει την αγωνιστική απραξία της προηγούμενης εβδομάδας (αναβλήθηκε το ματς με τον Παναθηναϊκό) αλλά και της ερχόμενης Κυριακής λόγω της διακοπής του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου και ο Ατρόμητος που ήταν καλύτερος, με κατοχή μπάλας, ωραίες ενέργειες και περισσότερες ευκαιρίες σημείωσε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.

Το 1-0 έκανε ο Σιάνος με κεφαλιά έπειτα από ωραία σέντρα από τα πλάγια του Χαραλάμπους και διπλασίασε τα τέρματα με πλασέ ο Ρομάριο στην επανάληψη. Ο Ήφαιστος σκοράρισε στην τελευταία φάση του αγώνα με κεφαλιά του Αλέξη Καλατζή με κεφαλιά από ασίστ του Μπότη.

Ο προπονητής της Κ20 Γιώργος Κορακάκης (συνεργάτης του ο Κώστας Παρθενίου) χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Χανιώτης, Τζιζτικαλάκης, Χαραλάμπους, Μωραίτης, Στρούγγης, Ζιβάνοβιτς, Κουτρούλης, Ντίντης, Σιάνος, Λαζαρίδης, Κομνηνός.

Β ‘ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μελικιάν, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Μπαλάσκας, Κωστούλας, Παναγιωτόπουλος, Φαρία, Κουτρούλης, Ρομάριο, Παυλής, Κονταξής.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Όλοι μέσα πλην Φυτανίδη - Ούμπιντες »