Τελευταία ενημέρωση 15:34, 16 Απρ 2024

Ο ΑτρόμητοςΚ14 στιβαρός με Απόλλωνα (2-0)

Κατηγορία Ερασιτέχνης

Ο Ατρόμητος Κ14 (παιδιά που γεννήθηκαν το 2002) βρήκε τις λύσεις στην επανάληψη και πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 κόντρα στον Απόλλωνα Αθηνών σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο «Νταμάρι».

Ο Ατρόμητος που έκανε στιβαρό και μεστό παιχνίδι επέβαλε το ρυθμό του από την αρχή  και αναζήτησε το γκολ με κάθε τρόπο αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη αμυντική γραμμή της «Ελαφράς Ταξιαρχίας».

Στην επανάληψη όμως το αστέρι ανέβασε ακόμη περισσότερο την ένταση στο παιχνίδι του και πολύ νωρίς στο τρίτο μόλις λεπτό έκανε το 1-0 με σκόρερ τον Σπυρόπουλο.  Δέκα λεπτά αργότερα ο Φίλης σημείωσε το 2-0 που δεν άλλαξε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Ο προπονητής Σάκης Σάσσαλος (συνεργάτης του ο Τάσος Γκέρος) ξεκίνησε με την ακόλουθη σύνθεση: Σάλτας, Καρδάμης, Τουμαζάτος, Πομώνης, Γιαννακίδης, Πιέτρης, Μακρυγιαννάκης, Παπαδόπουλος, Σέλληνας, Κουτσούκος, Ζαχαρίου.

Έπαιξαν επίσης και οι: Πιτέλης, Νάκος, Σπυρόπουλος, Καψομέρας, Φίλης.

Η σύνθεση του Απόλλωνα: Πόκτα, Μαυρίδης, Βλαχονικολέας, Λυκούδης, Αναγνώστου, Κέλσμικ, Κορφιάτης, Τσούκας, Διαμαντόπουλος, Καστελάνος, Ζερβόπουλος.

Έπαιξαν και οι Χάσκης, Γκιόνι, Έξαρχος, Κοκκόλης, Παπαζαχαρίου.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 15 Νοέμβριος 2015 21:23
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ο Ατρόμητος K12 «ράμφισε» τον Αετό (3-1) »