Τελευταία ενημέρωση 05:36, 18 Ιουλ 2024
Κατηγορία Γυναικείο
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Εγινε σήμερα Πέμπτη 19 Νοεμβρίου, στα γραφεία της Ε.Π.Ο., στο πάρκο Γουδή, η κλήρωση του κυπέλλου γυναικών.
Στο κύπελλο συμμετέχουν υποχρεωτικά όλες οι ομάδες της Α’ & Β΄ κατηγορίας, οι οποίες με γεωγραφικά κριτήρια έχουν χωρισθεί, με βάση την προκήρυξη σε δύο ομίλους (βόρειο & νότιο).

Ο βόρειος όμιλος αποτελείται από τις ομάδες:

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΠΙΔΕΣ '94 ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, Α.Σ. ΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ, Α.Σ. ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, Π.Α.Ο.Κ. ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ, Α.Ο.Γ.Π. ΤΡΙΚΑΛΑ 2011, Γ.Α.Σ. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ, Α.Ε. ΛΑΡΙΣΑΣ, Α.Μ.Π.Σ. ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΘΡΑΚΗΣ, Α.Σ. ΒΟΛΟΣ 2004, Α.Σ. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ, Α.Γ.Π.Σ. ΜΕΝΤΕΚΑΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, Γ.Ο.Π. ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 2008 &
Α.Π.Σ. ΡΟΔΟΠΗ '87 ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ.
Ο νότιος όμιλος αποτελείται από τις ομάδες:
Α.Π.Σ. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΑΣ, Α.Ε. ΓΛΥΦΑΔΑΣ, ΝΕΕΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗ, Α.Σ. ΣΕΠΟΛΙΑΚΟΣ ΠΑΡΝΗΘΑΣ, Α.Ο. ΧΑΝΙΩΝ, Α.Σ. ΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ,
Α.Ο. ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, ΑΘΗΝΑΪΚΗ Α.Ε. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Α.Ο. ΑΡΗΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, ΕΝΩΣΗ ΚΑΜΙΝΙΩΝ, Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ ΠΕΤΡΩΤΟΥ, Α.Ε. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ,
Α.Σ. ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΥΜΗΤΤΟΥ, ΠΑΝΗΛΕΙΑΚΟΣ Α.Ο. & Π.Α.Σ. ΡΟΔΙΑ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ.

Αναλυτικά η διοργάνωση θα διεξαχθεί ως εξής:

ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ
Τέσσερεις αγώνες στον βόρειο όμιλο και πέντε αγώνες στον νότιο όμιλο με συμμετοχή μόνο των ομάδων της Β’ κατηγορίας.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ
Ένας αγώνας στον βόρειο όμιλο και δύο αγώνες στον νότιο όμιλο, με συμμετοχή των νικητριών ομάδων της πρώτης φάσης. Δύο ομάδες από τον βόρειο όμιλο και μία από τον νότιο όμιλο προκρίνονται στην επόμενη φάση χωρίς αγώνα.

ΤΡΙΤΗ ΦΑΣΗ
Τέσσερεις αγώνες και στους δύο ομίλους, με τις προκριθείσες ομάδες από την δεύτερη φάση και με την συμμετοχή των ομάδων της Α’ κατηγορίας, με γεωγραφικά κριτήρια.

ΤΕΤΑΡΤΗ ΦΑΣΗ
Δύο αγώνες και στους δύο ομίλους, με τις προκριθείσες ομάδες από την τρίτη φάση, με γεωγραφικά κριτήρια.

ΠΕΜΠΤΗ ΦΑΣΗ – ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Δύο αγώνες με τις προκριθείσες ομάδες από την τετάρτη φάση σε ουδέτερη έδρα.

ΕΚΤΗ ΦΑΣΗ – ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
Ένας αγώνας με τις προκριθείσες ομάδες από την πέμπτη φάση (ημιτελικοί αγώνες) σε ουδέτερη έδρα.

Αναλυτικά το χρονοδιάγραμμα διεξαγωγής των αγώνων ανά αγωνιστική είναι το εξής:
1η Φάση: 06-12-2015
2η Φάση: 20-12-2015
3η Φάση: 14-02-2016
4η Φάση: 20-03 ή 15-05-2016
5η Φάση: 13-05 ή 20-05-2016
6η Φάση: 15-05 ή 22-05-2016

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Κέρδος η προσπάθεια με τις Αμαζόνες »
Hatzi
SmartCity

Προγνωστικά Στοιχήματος Δωρεάν | FreeTips247

Leventis kreopoleio

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας