Τελευταία ενημέρωση 09:24, 23 Απρ 2024

Ο Ατρόμητος Κ13 παθιασμένος με Πανιώνιο (2-1)

Κατηγορία Ερασιτέχνης
(1 Ψήφος)
 Ο Ατρόμητος  Κ13 παίζοντας σοβαρά και παθιασμένα δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Πανιώνιο Κ13 να αμφισβητήσει στο ποιός θα ήταν ο κυρίαρχος στον αγωνιστικό χώρο και τον νίκησε με σκορ 2-1 στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά.
Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα που ήταν στο πλαίσιο του Attica Cup  οι περιστεριώτες έχασαν την ευκαιρία να ανοίξουν το σκόρ όταν  σε τετ α τετ του Οικονόμου ( απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου ) και σε σουτ του Τσακίρη ή μπάλα  πέρασε δίπλα απο το δοκάριΣτο 19΄ σε ανατροπή του Οκονόμου εντός περιοχής  ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Άχμετ κάνοντας το 1-0.
Στις αρχές του Β' ημιχρόνου ο Πανιώνιος ισοφάρισε σε 1-1 μετά από  τρείς συνεχόμενες κόντρες πο κέρδισαν οι ποδοσφαιριστές του.
Στη συνέχεια το σφυροκόπημα τις περιστεριώτικης ομάδας συνεχίστηκε και ενώ η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι σε σουτ του Χριστοφορίδη , στο επόμενο λεπτό υποδειγματική κεφαλιά του Ντόσκορη έβαλε την ομάδα μπροστά στο σκορ.
Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο εάν σε σουτ των Μυκονιάτη και Χριστοφορίδη  ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου δεν αντιδρούσε άψογα.
Στα τελευταία λεπτά  του αγώνα καλοχτυπημένο φάουλ του Σάσσαλου πέρασε λίγα εκατοστά από το κάθετο δοκάρι.
Ο προπονητής Βασίλης Καλτσής (συνεργάτης του ο Γιάννης Σταυρινός) ξεκίνησε με την ακόλουθη σύνθεση: Λέντιο, Ψύχας, Δευτεραίος, Λουκόπουλος, Παρασχάκης, Χριστοφορίδης,μ Αχμέτ, Τσιακίρης, Ντόσκορης, Οικονόμου, Μαντέλης. Έπαιξαν και οι Σέιμαν, Καλομοίρης, Σάσσαλος, Μυκονιάτης.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 22 Νοέμβριος 2015 11:43
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: O Aτρόμητος Κ12 εκτός με ΑΕΚ (0-0) »

Deos: Ο  all-day προορισμός με την πιο επιβλητική θέα στην Αθήνα