Τελευταία ενημέρωση 07:20, 20 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Ακόμα μια νίκη έκανε ο Ταξιάρχης φτάνοντας στο 5Χ5 το σερι των νικηφόρων αποτελεσμάτων στο Ανεξάρτητο πρωτάθλημα.

Αντίπαλος αυτή την φορά ήταν ο μαχητικότατος Θεσσαλικός που οχι μόνο κατάφερε με 9 ποδοσφαιριστές στο πρώτο 40' να κρατήσει το μηδέν αλλά και να απειλήσει με 1-2 καλά σουτ στο πρώτο ημίχρονο. Όλα αυτά βέβαια έχουν την εξήγησή τους αφού η ομάδα του Ταξιάρχη στο πρώτο ημίχρονο ήταν εκτος τόπου και χρόνου, με παίκτες εγωιστές να παίζουν απλά για να βάλουν αυτοί γκολ και οχι η ομάδα, χαρακτηριστικό αυτού του τρόπου παιχνιδιού η φάση στο 35' όπου ο Ταξιάρχης έχει κερδίσει φάουλ στη γραμμή της περιοχής, οι αντίπαλοι παίζουν με 8 ποδοσφαιριστές εξαιτίας τραυματισμού στη συγκεκριμένη φάση και 5 παίκτες είναι στο τοίχος αντί να δώσουν μια απλή πάσα στον συμπαίκτη τους για να σκοράρει ανενόχλητος και μονος προτίμησαν να σουτάρουν.

Ο ένας ήθελε να βάλει γκολ απο τα 30 μέτρα, ο άλλος δεν την δίνει ούτε με αίτηση ο παρά άλλος ήθελε να κάνει βολ πλανέ και μέσα σε όλα αυτά να είναι 4-5 φιλότιμοι που να προσπαθούν να συμμαζέψουν τα ασσυμάζευτα.

Και κάπου εκεί για ακόμα μια φορά το πήρε πάνω του ο φονιάς Λαγκαδινός και με όμορφο σουτ στο 40' άνοιξε το σκόρ (8 γκολ σε 3 ματς) και συνάμα τον δρόμο για μια ευρεία νίκη.Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τον Ταξιάρχη με πολλές αλλαγές και την ομάδα του θεσσαλικού αρκετά κουρασμένη απο την υπερπροσπαθεια με 9 παίχτες.Τα γκολ του Ταξιάρχη σημείωσαν οι Λαγκαδινός (40', 50'),Θέος(55'), Σβαρνός (65'), Φίνος (85').

ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ (ΜΑΥΡΙΚΟΣ) : ΑΝΕΣΤΙΔΗΣ(70' ΚΟΜΕΣΑΡΙΟΣ), ΠΡΙΤΣΗΣ(60' ΠΙΞΟΜΑΤΗΣ), ΘΕΟΣ(65'ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ), ΜΗΛΙΩΝΗΣ ΜΠ.(70' ΑΚΟΥΡΟΣ), ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ(65' ΜΟΥΚΑΣ), ΠΑΠΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ(45' ΚΑΠΕΛΕΡΗΣ), ΚΑΖΙΜ(45' ΦΙΝΟΣ), ΑΝΤΩΝΙΟΥ(45'ΣΒΑΡΝΟΣ), ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤ.(45' ΤΡΩΙΑΝΟΣ), ΛΑΓΚΑΔΙΝΟΣ (60'ΠΛΕΣΤΗΣ), ΜΟΥΤΖΟΥΡΗΣ(45'ΔΑΙΜΟΝΑΚΟΣ)

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Οι καλύτεροι του Ανεξάρτητου »