Τελευταία ενημέρωση 21:58, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Ανθούπολη

Η ομάδα του Σωτήρη Θεοδώρου αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0) με τα πρωτοπόρα Μελίσσια.

Όταν αντιμετωπίζεις τον πρωτοπόρο, η ισοπαλία δεν μπορεί επ ουδενί να χαρακτηριστεί αρνητικό αποτέλεσμα. Διά της ατόπου απαγωγής, λοιπόν, θετικό ήταν το ξεκίνημα της Ανθούπολης στις υποχρεώσεις της για το 2016, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) με τα Μελίσσια. Έτσι, η ομάδα του Περιστερίου επιβεβαίωσε πως είναι στο... χέρι της να έχει καλύτερη τύχη στη συνέχεια του πρωταθλήματος στον 1ο όμιλο της Β' κατηγορίας.

Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μοιρασμένο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο τα Μελίσσια ανέβηκαν, χωρίς όμως να καταφέρνουν να διασπάσουν την καλοστημένη άμυνα της Ανθούπολης.

Διαιτητής ήταν ο Παπαγεωργίου, με βοηθούς τους Γουρέλη και Κόκορη.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ: Στεργίου, Κωστόπουλος (70' Θ. Τζεβελέκος), Κυριανάκης, Κακιώρης, Κ. Τζεβελέκος, Κωνσταντόπουλος (54' Στανόγεβιτς), Μπάρδι, Κανέλλος, Α. Στρείδης (76' Παππάς), Καμπαστανάκης, Τσάγκης

ΜΕΛΙΣΣΙΑ: Νικολάου, Σιαδήμας, Θεοδωρής (80' Τζανετής), Τσουπάνος, Στέλλας, Νίκας, Καλημέρης, Τσιμπρικίδης (58' Τσουκαλάς), Κωβός, Παπαχρήστος (55' Γκίκας), Λυμπούσης.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 09 Ιανουάριος 2016 21:49
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Λύγισε στο β' ημίχρονο »