Τελευταία ενημέρωση 11:26, 23 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχε ο Άγιος Αντώνης επικρατώντας άνετα της τελευταίας στη βαθμολογία Σαμπέρμπιαν (4-1) για την 13η αγωνιστική του Ανεξάρτητου Πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε ο Καλύβας στο 25' με ωραίο πλασέ από το ύψος του πέναλτι ενώ στο 40' ο Μαρίνου σημείωσε το 2-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Με επτά αλλαγές ξεκίνησε ο Άγιος Αντώνης το δεύτερο ημίχρονο, κάτι το οποίο έδωσε και την απαραίτητη φρεσκάδα.

Το 3-0 ήρθε στο 60' έπειτα από ατομική ενέργεια του Χολόγκιτα και σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο 70ο λεπτό η Σαμπέρμπιαν μείωσε σε 3-1 και προσπάθησε χωρίς αποτέλεσμα να πιέσει. Το 4-1 σημείωσε ο πρώτος σκόρερ του Άγιου Αντώνη, Ρότσιος, στο 90ο λεπτό.
Έπαιξαν οι: Σούρσος, Σκορδαλιός, Σέμπρος, Βαρλάμης Α., Βαρλάμης Ν., Μαρίνου, Βαρλάμης Γ., Μάρκου, Σπανός, Καλύβας, Ηλιόπουλος, Χολόγκιτας, Γαλανόπουλος, Λέκας, Καριώτης, Ρότσιος, Μπλάσκας, Μπακλαβάς.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ασταμάτητη η ΠΑΟΛ τον Θεσσαλικό 3-1 »