Τελευταία ενημέρωση 08:10, 26 Απρ 2024

Με σφραγίδα Σπανού, ο Άγ. Αντώνιος (4-2)

Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Πιο δύσκολη από ότι δείχνει το τελικό σκορ ήταν η νίκη για τον Άγιο Αντώνιο απέναντι στην ομάδα του Δήμου Περιστερίου (4-2).

Ό Άγιος παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα. Βρέθηκε μάλιστα να χάνει με 1-0 στο 5' στη μία και μοναδική φάση που δημιούργησε ο Δήμος Περιστερίου στο πρώτο ημίχρονο. Από εκεί και πέρα ξεκίνησε ένας επιθετικός μονόλογος με συντριπτική κατοχή μπάλας για τον Άγιο Αντώνιο. Η πίεση είχε σαν αποτέλεσμα την ισοφάριση με κεφαλιά του Καλύβα στο 15' και στο 30' ο έμπειρος Σπανός σημείωσε την ανατροπή για το πρώτο ημίχρονο.

Νωθρά ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο ο Άγιος Αντώνιοςς και είχε σαν αποτέλεσμα να φέρει την ισοφάριση για τον Δήμο Περιστερίου. Ο Δήμος Περ. ισορρόπησε το παιχνίδι δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες αλλά η εμπειρία, για μια ακόμα φορά, του Σπανού έβαλε τέλος στις φιλοδοξίες του  Δήμου σκοράροντας για δεύτερη φορά στον αγώνα. Το 4-2 σημείωσε με ωραίο σουτ στο 85' ο Μπακλαβάς.

Την πρώτη του εμφάνιση με την ομάδα του Αγίου Αντωνίου πραγματοποίησε σήμερα ο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης

Αγωνίστηκαν οι: Σούρσος, Χολόγκιτας, Σκορδαλιός, Νούτσης, Μπλάσκας, Τσιτσίγκος, Μάρκου, Καλύβας, Πετρόπουλος, Σπανός, Ρότσιος, Γαλανόπουλος, Μπακλαβάς, Κολοκοτρώνης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Τα αποτελέσματα στο Ανεξάρτητο »