Τελευταία ενημέρωση 07:04, 26 Απρ 2024
Κατηγορία Ανθούπολη

Αξεπέραστο εμπόδιο ήταν ο Άρης Πετρούπολης για την Ανθούπολη η οποία γνώρισε την ήττα με σκορ 4-0 σήμερα στο γήπεδο της Χωράφας και σίγουρα το έργο της παραμονής της στην Β’ κατηγορία είναι τρομερά δύσκολο.

Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας φανερά ανώτεροι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους και πήραν το παιχνίδι με συνοπτικές διαδικασίες. Στο 20’ ο Τζαμαλής και στο 29’ ο Αντωνόπουλος έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στον Άρη που πέτυχε δύο ακόμη γκολ στην επανάληψη: Στο 50’ με πέναλτι του Παούρη (αποβλήθηκε ο Στεργίου) και στο 64’ με τον Ζούκα.

Πριν από τον αγώνα με εισήγηση του παρατηρητή αγώνα Αθανάσιου Παπαμανώλη τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πρώην προέδρου και γιατρού Δημήτρη Βλαχόπουλου που έφυγε από τη ζωή την περασμένη Πέμπτη.

Η σύνθεση της Ανθούπολης:Στεργίου, Κωστόπουλος, Κυριανάκης, Κων.Τζεβελέκος,Μελισσουργός, Στρείδης Α., Μπάρντι, Καμπαστανάκης, Παππάς, Τσάγκης, Ν. Στρείδης. Έπαιξαν και οιΚαλλιώρας, Φιλιππαίος, Μυλωνάς.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Αποφασισμένη στο ντέρμπι με Ηρακλή »